Maserati prezentuje przyszłość swojej oferty

Całkowite odświeżenie wszystkich modeli, wprowadzenie hybrydowych układów napędowych oraz trzy całkowicie nowe pojazdy.

Całkowite odświeżenie wszystkich modeli, wprowadzenie hybrydowych układów napędowych oraz trzy całkowicie nowe pojazdy.

Od dawna już wiemy, że Maserati posiada spore problemy finansowe wynikające z niezbyt atrakcyjnej j i przestarzałej oferty jaką zaproponować może marka. W tym roku jednak włoska firma wzięła się w garść i zapowiedziała odrodzenie marki jak i jej samochodów. Jednym z pierwszych kroków ku świetlanej przyszłości była zapowiedź zerwania umowy z Ferrari, które dostarcza do Maserati silniki. Teraz firma spod znaku trójzębu przedstawiła swoje szczegółowe plany do 2023 roku.

Już w przyszłym roku zobaczyć mamy odświeżone modele Levante, Ghibli oraz Quattroporte, które otrzymają hybrydowe układy napędowe. Ponadto do oferty dołączy pierwszy nowy samochód, będzie to sportowa maszyna oparta na koncepcie Alfieri.

Za dwa lata zobaczymy SUV-a klasyfikowanego w segmencie D oraz sportowe Alfieri w wersji Cabrio. Do tego marka zaprezentuje nową generację modelu Gran Turismo. W 2022 roku przyjdzie czas na całkowicie nowe modele GranCabrio oraz Quattroporte, a rok później nowe wcielenie otrzyma Levante.

W rozbudowie oferty pomóc ma modernizowana właśnie fabryka marki w Modenie oraz przebudowane już zakłady w Cassino. Już w 2022 roku każdy samochód w ofercie posiadać będzie hybrydowy układ napędowy, a połowa aut będzie dostępna dodatkowo jako pojazdy w pełni elektryczne. Co ważne, za trzy lata Maserati zamierza dysponować technologią pozwalającą na wprowadzanie do samochodów możliwości autonomicznej jazdy 3 stopnia.

Jak podobają wam się plany włoskiej marki?

2014 Maserati Alfieri Concept

previous arrow
next arrow
Slider

źródło: Maserati

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz