Toyota i Subaru oficjalnie potwierdzają współpracę na rzecz stworzenia nowej generacji GT86 i BRZ

Pozostaje nam tylko czekać na nowe wcielenia tych świetnych maszyn.

Pozostaje nam tylko czekać na nowe wcielenia tych świetnych maszyn.

Jeszcze na początku tego roku nie byliśmy pewni czy Toyota GT86 oraz Subaru BRZ doczekają się swoich drugich generacji. Wiele osób kibicowało nowym projektom z uwagi na to, że oba auta rozkochały w petrolheadów. Na szczęście pod koniec stycznia Toyota ogłosiła, że model GT86 pozostanie w ich ofercie i tym samym otrzyma następną generację. Chwilę później identyczne oświadczenie wydało Subaru w stosunku do swojego BRZ. Teraz, po wielu miesiącach obie marki oficjalnie potwierdziły, że będą współpracować na rzecz rozwoju nowych maszyn.

Oprócz kooperacji mającej na celu zaprojektowanie nowych GT86 i BRZ, obie marki współpracować będą ze sobą na rzecz stworzenia zupełnie nowych pojazdów z napędem na wszystkie koła. Wspólne siły mają być również koncentrowane na rozwijaniu autonomicznych oraz elektrycznych samochodów. Dodatkowo Subaru rozszerzyć może wykorzystywanie hybrydowych technologii należącej do Toyoty.

Wraz z podpisaniem umowy, wzrosną udziały Toyoty w Subaru z aktualnych 16,83% do minimum 20%. Zgodnie z komunikatem prasowym Subaru „stanie się spółką stowarzyszoną Toyoty” i zobowiązana będzie wykupić akcje Toyoty za przynajmniej 741 milionów dolarów.

Jak na ten czas szczegóły dotyczące nowych wersji GT86 oraz BRZ nie są znane, co powiązane jest z tym, że projekty są jeszcze we wczesnych fazach rozwoju. Wspomnieć trzeba jednak, że Tetsuya Tada będący głównym inżynierem Toyoty w niedawnym wywiadzie powiedział, że nowa generacja modelu GT86 będzie przysparzać więcej emocji z jazdy niż nowa Toyota Supra.

2013 Subaru BRZ Sport – zdjęcia z naszego testu

previous arrow
next arrow
Slider

źródło: Motor1

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz