Produkcja nowego BMW M3 ruszy w marcu przyszłego roku?

Oznaczałoby to, że do premiery tego pożądanego samochodu pozostało już niewiele czasu.

Oznaczałoby to, że do premiery tego pożądanego samochodu pozostało już niewiele czasu.

Nowa generacja BMW M3 to samochód, którego rozwój obserwujemy z szczególnym zaciekawieniem. Auto niezwykle często zostaje przyłapane przez szpiegów motoryzacyjnych na zakamuflowanych testach, ponadto w internecie znaleźć można niesamowicie duża ilość informacji, plotek i domysłów na temat auta. Aktualnie najbardziej rozchwytywany temat dotyczący maszyny odnosi się do tego jak duże nerki będzie posiadać – zdjęcia szpiegowskie oraz niedawno zaprezentowany samochód koncepcyjny BWM sugerują, że te mogą być nad wyraz duże.

Coraz częściej jednak poruszany jest temat tego, kiedy odbędzie się premiera pojazdu. Dostępne dotychczas informacje mówiły nam o połowie przyszłego roku. Na portalu Bimmer Post pojawiły się jednak ostatnio plotki, że nowe BMW M3 wejdzie na linie montażowe już w marcu 2020, co oznaczałoby, że oficjalny debiut auta jest już za pasem i będzie miał miejsce na początku nadchodzącego roku. Oczywiście nie są to potwierdzone informacje, jednak wiele wpisów umieszczanych na wspomnianym forum sprawdzało się w rzeczywistości z uwagi na to, że niektóre korzystające z niego osoby ściśle powiązane są z bawarską marką.

Przypomnijmy, że zarówno nowe BMW M3 jak i BMW M4 napędzane będą 6-cylindrową jednostką o pojemności 3 litrów. Jest to ta sen sam silnik jaki napędza nowe BMW X3 M. Jego moc w standardowych wersjach M3 i M4 wynosić będzie 480 koni mechanicznych, w przypadku edycji Competition – 509 KM.

Ponadto długi czas temu dotarły do nas plotki mówiące, że BMW M3 dostępne będzie jeszcze w specjalnej wersji z manualną skrzynią biegów oraz napędem na tylną oś. Moc silnika jednak zostanie zmniejszona do 460 koni mechanicznych. Z uwagi na swoje charakterystyczne cechy takie M3 przeznaczone ma być dla osób pragnących jak największych emocji płynących z prowadzenia pojazdu.

2020 BMW M3 – wizualizacje

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

2020 BMW M3 – zdjęcia szpiegowskie

Grudzień 2019

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Maj 2019

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Luty 2019

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Carscoops, Bimmer Post

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz