Oto druga generacja Toyoty Mirai

Toyota pokazała jak wyglądać będzie drugie wcielenie jej sedana napędzanego ogniwami wodorowymi.

Toyota pokazała jak wyglądać będzie drugie wcielenie jej sedana napędzanego ogniwami wodorowymi.

Pod koniec zeszłego miesiąca Toyota ogłosiła, że w przyszłym roku zobaczyć mamy drugą generację modelu Mirai, który znany jest przede wszystkim z tego, że napędzany jest przez ogniwa wodorowe. W momencie przekazania informacji nie wiedzieliśmy o kolejnej odsłonie auta praktycznie nic, teraz japońska marka postanowiła pokazać, że prace nad samochodem rzeczywiście są w toku i udostępniła zdjęcia prezentujące jak pojazd będzie wyglądać.

Patrząc na fotografie musimy być świadomi, że patrzymy na auto koncepcyjne, a nie rzeczywisty, ostateczny projekt. Co prawda większość samochodów traci na swojej spektakularności, kiedy ich nadwozie i wnętrze zatwierdzone zostaną w produkcyjnej formie, nie mniej jednak zawsze zachowują część charakteru i zbliżony wygląd.

Pojazd otrzyma bardziej opływową sylwetkę w porównaniu do swojego poprzednika. Z przodu dominować będzie duża atrapa grilla, a światłą rozdzielone zostaną na dwie części na wzór niektórych modeli Lexusa. Dach opada bardzo łagodnie i płynnie przechodzi w klapę bagażnika, z tyłu widać złączone po środku światła, co jest aktualnie chętnie stosowanym zabiegiem u większości marek motoryzacyjnych.

W środku oczywiście zobaczymy dwa wyświetlacze, jeden za kierownicą i drugi po środku deski rozdzielczej. Przyciski do obsługi klimatyzacji, kratki nawiewów i gałka od skrzyni biegów umieszczone zostały w panelu przypominającym skrzydło. Mały ekran, który widać po lewej stronie kierownicy wyświetlać będzie swego rodzaju cyfrowym lusterkiem i wyświetlać będzie obraz z kamery umieszczonej z tyłu pojazdu.

Pod względem technicznym wiemy jedynie, że pojazd otrzyma napęd na tylną oś, a nie na wszystkie koła, tak jak aktualna generacja. Zasięg ma być o 30% większy, co oznacza, że na jednym tankowaniu Toyota Mirai zdolna będzie pokonać około 650 kilometrów.

Premiera nowej generacji Toyoty Mirai odbędzie się w 2020 roku. Najprawdopodobniej będzie to podczas targów motoryzacyjnych w Tokio, które tradycyjnie odbywają się pod koniec października.

2019 Toyota Mirai Concept

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz