BMW Serii 2 Gran Coupe oficjalnie zaprezentowane

BMW zaprezentowało swój nowy samochód, który ma być bezpośrednim konkurentem Mercedesa CLA.

BMW zaprezentowało swój nowy samochód, który ma być bezpośrednim konkurentem Mercedesa CLA.

Oto nowe dziecko bawarskiej marki – BMW Serii 2 Gran Coupe, które stworzone zostało w celu konkurowania z Mercedesem CLA oraz Audi A3 Limousine.

Pod względem wizualnym przód pojazdu przypomina w dużym stopniu nową generację BMW Serii 1, tył maszyny jest już jednak nawiązaniem do aut marki stojących wyżej w hierarchii. Jak przystało na BMW maszynę charakteryzuje sportowy charakter, co widać poprzez spore wloty powietrza na przednim zderzaku. Są oczywiście nerki i szczęśliwie ich wielkość nie jest przesadzona, nie zabrakło również świateł złożonych z podwójnych liter C.

Tylne lampy są wąskie i wystarczająco długie aby nachodzić na bok pojazdu. Nie zabrakło listwy ciągnącej się po całej szerokości tyłu, czyli zabiegu chętnie stosowanego aktualnie przez większość marek. Klapa bagażnika nawet w podstawowej wersji samochodu zakończona jest małym spojlerem.

W środku znajdziemy dokładnie ten sam kokpit, co w nowym BMW Serii 1. Oznacza to, że w środku zobaczymy dwa wyświetlacze, jeden umieszczony za kierownicą, a drugi na środku deski rozdzielczej, który służy do obsługi systemu info-rozrywki. Klimatyzacja obsługiwana jest przez szereg fizycznych przycisków, a w tunelu środkowym mamy charakterystyczny dla marki panel z gałką od skrzyni biegów.

Pod maską samochodu na start dostępne będą zarówno silniki benzynowe jak i diesle. Najsłabsza jednostka benzynowa ma 1,5-litra pojemności i trzy cylindry, zapewnia moc 140 koni mechanicznych. Najmocniejszy silnik benzynowy ma oznaczenie M235i i z pojemności 2-litrów generuje moc 302 KM. Jeżeli chodzi o jednostki wysokoprężne, to ich gama zaczyna się od mocy 136 KM kończąc na 190 KM. W ofercie dostępny będzie zarówno napęd na przednią oś, jak i xDrive.

BMW Serii 2 Gran Coupe wejdzie na linie montażowe już w przyszłym miesiącu, w sprzedaży samochód zobaczymy w przyszłym roku.

BMW Serii 2 Gran Coupe

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: BMW

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz