Samochody elektryczne

Mazda pokazała teaser swojego elektrycznego modelu

Oficjalna premiera samochodu już 23 października.

Oficjalna premiera samochodu już 23 października.

Niewiele osób wie, że Mazda posiadała w swojej ofercie auto elektryczne już w 2012 roku. Pojazd bazował na modelu Mazda 2 i był dostępny jedynie w leasingu. Łącznie wyprodukowano 100 sztuk, które trafiły do urzędów i korporacji działających w rejonie, gdzie japońska marka ma swoją siedzibę. Od tamtej chwili minęło już nieco czasu, a Mazda ma gotowe kolejne auto elektryczne, tym razem jednak samochód dostępny będzie dla każdego.

Na początku roku Japończycy zaprezentowali prototyp pojazdu, który wykorzystywał nadwozie Mazdy CX-30, wiemy jednak, że maszyna, która zostanie zaprezentowana w przyszłym tygodniu posiadać będzie inny wygląd. Prototyp napędzany był silnikiem o mocy 143 KM oraz 265 Nm, który pobierał energię elektryczną z zestawu akumulatorów Li-Ion 35,5 kWh.

Wypuszczony przez Mazdę teaser samochodu zdradza nam pewną dawkę informacji o produkcyjnej wersji auta. Według nagrania we wnętrzu pojazdu zobaczymy materiały bazujące na zrównoważonych surowcach. Tym samym powinniśmy spodziewać się małej ilości plastiku oraz tkanin i surowców pochodzenia roślinnego bądź z recyklingu.

Krótkie nagranie pozwoliło nam również spojrzeć przez moment na fragment tunelu środkowego z dźwignią do zmiany biegów oraz pokrętłem do zmiany głośności muzyki. Po prawej widać również prawdopodobnie dotykowy panel, możliwie służący do sterowania klimatyzacją.

Więcej informacji otrzymamy już w przyszłą środę, kiedy to japońska marka oficjalnie zaprezentuje swojego pierwszego ogólnodostępnego elektryka.

Mazda pokazała teaser swojego elektrycznego modelu

otwórz video

źródło: Mazda

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz