Australijska policja otrzymała nieoznakowane BMW M3

Koniec z nielegalnymi wyścigami?

Koniec z nielegalnymi wyścigami?

Chyba każdy słyszał o specjalnej polskiej policyjnej grupie „Speed”, która łapie kierowców nieprzestrzegających ograniczenia prędkości przy użyciu m.in. Kii Stinger GT. Jak na nasze realia, z samochodem posiadającym pod maską 3,3-litrowy silnik V6 dysponujący mocą 366 koni mechanicznych niewiele prywatnych pojazdów może się równać. Australijska policja otrzymała niedawno wcale nie grosze zabawki, w dodatku ich radiowozy też są nieoznakowane.

Na grupie Australian Police Vehicles pojawiła się niedawno informacja, że w stolicy Australii na ulice wyjechały nieoznakowane BMW M3. Udało się nawet sfotografować jeden egzemplarz z włączonym oświetleniem, który polakierowany został na kolor San Marino Blue z pakietu M.

Łatwo się domyślić, że pojazdy te wykorzystywane będą przez australijską policję do prowadzenia pościgów i pomiarów prędkości kierowców, którzy lubią nadużywać prędkości.

Przypomnijmy, że pod maską aktualnej generacji BMW M3 pracuje sześciocylindrowy silnik o pojemności 3 litrów o mocy 431 KM i rozwija moment obrotowy 550 Nm. Sprint o d0 do 100 km/h trwa 3,9 sekundy, a prędkość maksymalna z wykupionym pakietem M Driver wynosi 280 km/h.

BMW M3 – radiowóz australijskiej policji

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Australian Police Vehicles

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz