Supersamochody

Nowy prototyp McLarena Speedtail przyłapany na publicznych drogach

Brytyjska marka kontynuuje prace nad projektem 1050-konnego hipersamochodu.

Brytyjska marka kontynuuje prace nad projektem 1050-konnego hipersamochodu.

Ostatni test na publicznych drogach McLarena Speedtail nie skończył się dla auta dobrze. Pojazd zapalił się podczas postoju na stacji benzynowej prawdopodobnie przez błąd w instalacji elektrycznej, który doprowadził do samozapłonu. Brytyjska marka uporała się z problemem i wyciągnęła wnioski z błędów, a na drogi wyruszył własnie kolejny testowy egzemplarz.

Nowy pojazd szybko zwrócił na siebie uwagę szpiegów motoryzacyjnych, którzy sfotografowali go gdzieś w południowej części Europy. Jeżdżący prototyp pod względem wizualnym w żadnym stopniu nie różni się od egzemplarza, który zaprezentowany został podczas premiery auta, która miała miejsce rok temu. Oznacza to, że McLaren nie zamierza wprowadzać żadnych poprawek do nadwozia maszyny, a dopracowywane jest jedynie funkcjonowanie układu napędowego.

Pod maską samochodu znajdzie się znana 4-litrowa jednostka marki V8 z turbodoładowaniem, która zapewnia moc na poziomie 750 koni mechanicznych oraz 799 Nm. Współpracować będzie z nią dodatkowy silnik elektryczny o mocy 312 KM oraz 347 Nm. Wspólna moc obu jednostek według McLarena wynosić ma około 1050 koni mechanicznych i 1149 Nm.

Dzięki takiej ilości mocy McLarena Speedtail przyspieszać ma do 300 km/h w czasie 12,8 sekundy. Prędkość maksymalna wynosić będzie 402 km/h.

W tym momencie nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery auta. Ta jednak powinna mieć miejsce już niedługo.

McLaren Speedtail podczas najnowszych testów

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Carscoops

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz