Samochody elektryczne

BMW X7 otrzyma napęd elektryczno-wodorowy?

Byłaby to całkowita nowość i rozwiązanie, na które nie odważył się dotychczas żaden inny producent.

Byłaby to całkowita nowość i rozwiązanie, na które nie odważył się dotychczas żaden inny producent.

Samochody elektryczne ciągle zyskują na popularności, a ich liczba na rynku ciągle rośnie. Chociaż dalej wydają się one być całkowitą nowością, to powoli przyzwyczajamy się do ich widoku i nie wyciągamy od razu smartfona aby zrobić zdjęcie kiedy tylko zauważymy takie auto. Powoli coraz głośniej robi się również o samochodach napędzanych ogniwami wodorowymi, głównie za sprawą Toyoty i jej modelu Miari, który otrzyma niebawem swoją druga już generację.

BMW co do niekonwencjonalnych układów napędowych ma własny plan. Co prawda marka rzetelnie rozwija swoją ofertę pojazdów elektrycznych, ale patrzy przy tym jeszcze dalej w przyszłość. Według najnowszych plotek pochodzących z portalu motor.es, niemiecka firma ma w planach stworzenie napędu elektryczno-wodorowego. I nie miałby powstać on za kilka lat, a trafić już do aktualnego BMW X7.

Układ napędowy w pierwszej kolejności wykorzystywałby energię elektryczną, a gdyby tej było mało bądź zabrakło by jej całkowicie, uruchamiany byłby drugi silnik, napędzany wodorem. Tym samym samochód byłby hybrydowym elektrykiem wspomaganym jednostką wodorową. Wydaje się to być naprawdę ambitnym, ale również szalonym pomysłem, patrząc na to, że żyjemy nadal w czasach, kiedy zdecydowanie królują jeszcze czysto spalinowe samochody.

Wybór BMW X7 jako pierwszego auta, które otrzymałoby tak niecodzienny napęd nie jest oczywiście przypadkowy. Umieszczenie takiego układu w pojeździe sprawiłoby, że byłby on niezwykle drogi. Na największego SUV-a bawarskiej marki i tam mogą pozwolić sobie nieliczni i wystarczająco bogaci ludzie i tylko oni byliby zdolni wyłożyć jeszcze więcej pieniędzy, aby mieć taką maszynę w swoim garażu. Ponadto samochód jest na tyle duży, że pomieściłby na swoim pokładzie niezbędne komponenty, mimo to według podanych informacji i tak trzeba byłoby z niego usunąć trzeci rząd siedzeń.

2019 BMW X7 xDrive40i – zdjęcia z naszego testu

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: motor.es, Motor1

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz