Supersamochody

Czy tak wyglądać będzie nowa generacja Mercedesa-AMG GT?

Wizualizacja została stworzona w oparciu o gliniany model 3D jaki pokazała niemiecka marka.

Wizualizacja została stworzona w oparciu o gliniany model 3D jaki pokazała niemiecka marka na nagraniu z Lewisem Hamiltonem.

Mercedes-AMG GT to dla wielu osób najlepszy i najciekawszy samochód z oferty niemieckiego producenta. Grono, które posiada swojego innego faworyta być może zostanie niebawem nawrócone, ponieważ wiemy, że Mercedes-AMG GT Black Series jest już w przygotowaniu, o czym najlepiej świadczą zdjęcia szpiegowskie samochodu. Nie mniej jednak nie zmienia to faktu, że pojazd dostępny jest na rynku od już dosyć długiego czasu i marka prawdopodobnie zaczyna myśleć nad jego kolejną generacją bądź następcą.

Pod koniec ubiegłego miesiąca Mercedes udostępnił nagranie, na którym pokazuje wizytę Lewisa Hamiltona w swoim centrum designu. Przez momentu widać tam model sportowego samochodu wykonany z gliny, któremu mistrz Formuły 1 się przygląda i rozmawia o nim. Pojazd ten nie przedstawia żadnego auta jakie znaleźć można na ten moment w ofercie producenta, jednak jego sylwetkę i linie najbliżej można porównać właśnie do AMG GT.

Wiele osób zobaczyło w modelu zapowiedź następcy sportowego coupe. Chociaż w komentarzach wielokrotnie padło pytanie o auto, to firma nie odpowiedziała wprost z czym mamy do czynienia. Nie mniej jednak popularność glinianej makiety stała się tak duża, że portal Motor1 postanowił wykonać wizualizację w oparciu o nią.

Patrząc na grafikę stwierdzić można, że maszyna prezentuje się nad wyraz dobrze i rzeczywiście mogłaby zastąpić wysłużoną już aktualną generację Mercedesa-AMG GT. Zaznaczmy jednak, że model mógł przedstawiać zupełnie nowy pojazd bądź nawet pierwowzór jakiegoś konceptu. Nową generację sportowego coupe od AMG zobaczymy i tak nie wcześniej niż w 2021 roku, tak więc do rozwiązania zagadki pozostało jeszcze wiele czasu.

źródło: Motor1, Mercedes via YouTube

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

One thought on “Czy tak wyglądać będzie nowa generacja Mercedesa-AMG GT?

  • 19 listopada 2019 at 18:07
    Permalink

    Z przodu troche jak nowa Supra, obecna generacja jak dla mnie lepiej wygląda

    Reply

Dodaj komentarz