Mamy pierwsze informacje dotyczące Chevroleta Corvette C8 ZR1

Ekstremalne wydanie najnowszego Chevroleta Corvette otrzymać ma hybrydowy układ napędowy. Ile będzie mieć mocy?

Ekstremalne wydanie najnowszego Chevroleta Corvette otrzymać ma hybrydowy układ napędowy. Ile będzie mieć mocy?

Chevrolet Corvette C8 na dobre zagościł już na rynku. Auto osiągnęło spory sukces i dobrze przyjęte zostało przez świat motoryzacji. Fakt, że szum wokoło niego już ucichł, nie oznacza, że amerykański producent przestał interesować się jego rozwijaniem i skierował całość swoich starań na inny projekt. Zaprzecza temu fakt, że dotarły do nas właśnie pierwsze informacje dotyczące hardcorowej wersji samochodu ZR1.

Pogłoski pochodzą z portalu Motor Trend i odnoszą się do silnika, jaki odpowiedzialny będzie za napędzanie samochodu. Za plecami kierowcy pracować ma jednostka V8 twin-turbo, która współpracować będzie z trzema silnikami elektrycznymi. To, że Chevrolet Corvette C8 ZR1 będzie hybrydą nie powinno nikogo dziwić, ponieważ plotki o takim układzie napędowym dotarły do nas już na dzień po oficjalnej premierze samochodu.

Jedna elektryczna jednostka umieszczona ma zostać pomiędzy silnikiem spalinowym a przekładnią. Pozostałe dwa elektryczne motory umieszczone zostaną w miejscu przedniego bagażnika i odpowiadać będą za napędzane pary przednich kół. Tym samym auto otrzyma nie tylko wiele większą dawkę mocy, ale również napęd na wszystkie koła. Ile konkretnie mocy? Mówi się nawet o 900 koniach mechanicznych.

Oczywiście wprowadzenie hybrydowego układu napędowego oznacza również pojawienie się na pokładzie niezbędnego zestawu baterii. Chevrolet według plotek robi wszystko, aby zmienione rozmieszczenie masy wpłynęło pozytywnie na odczucia z jazdy samochodem oraz jego stabilność prowadzenia.

Kiedy zobaczymy Chevroleta Corvette C8 ZR1? Na ten czas bardzo ciężko to stwierdzić, jednak pewnie nie szybciej niż w drugiej połowie przyszłego roku.

2020 Chevrolet Corvette Stingray Convertible

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Motor Trend

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz