Tesla Cybertruck trafi w szeregi dubajskiej policji

Idealna maszyna na rutynowe patrole?

Idealna maszyna na rutynowe patrole?

W parku motoryzacyjnym policji Dubaju znaleźć można cały szereg niesamowitych maszyn. Porsche, Bugatti, Aston Martin, Lamborghini, co tylko sobie zażyczycie. W niedalekiej przyszłości stróże prawa w Dubaju otrzymają kolejną, ciekawą maszynę. Mianowicie, niedawno zaprezentowaną Teslę Cybertruck.

W wywiadzie z portalem Arabian Business, wysoko postawiony urzędnik policji Dubaju Abdullah Khalifa Al Marri ujawnił, że Tesla Cybertruck będzie służyła jako samochód patrolowy na terenach, gdzie zwykle jest dużo turystów. Dzień przed rozmową, dubajska policja opublikowała na swoim Twitterze wizerunek Tesli Cybertruck w malowaniu, jaki nosić będzie podczas służby.

Osoby zainteresowane sprawą najnowszej Tesli pewnie od razu zobaczą, że w poście jest pewien błąd. Auto na linie montażowe w najsłabszej i średniej wersji wejść ma dopiero pod koniec 2021 roku, a według osoby zarządzającej kontem policji radiowozy trafią na policyjne parkingu już w przyszłym roku.

Powinniśmy ponadto spodziewać się, że do Dubaju trafią najmocniejsze wydania pojazdu z trzema silnikami elektrycznymi na pokładzie, a te zaczną być produkowane jeszcze później, bo dopiero za trzy lata. Istnieje jednak małe prawdopodobieństwo, że Elon Musk dogadał się z centralą dubajskiej policji i rzeczywiście auta dla stróżów prawa zbudowane zostaną priorytetowo. Wszystkiego dowiemy się z upływem czasu, nie zmienia to jednak faktu, że policjanci mogą zacząć się już cieszyć.

2022 Tesla Cybertruck

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Dubai Police / Twitter, Arabian Business

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz