Chevrolet Corvette C8 od Hennessey otrzyma nawet 1200 KM mocy

Chociaż samochód nie jest jeszcze obecny na publicznych drogach, to jeden z największych tunerów już planuje jego modyfikacje.

Chociaż samochód nie jest jeszcze obecny na publicznych drogach, to jeden z największych tunerów już planuje jego modyfikacje.

Hennessey to amerykańska firma tuningowa, która specjalizuje się w modyfikowaniu samochodów tak, aby otrzymywały jak największe ilości mocy. Specjalnością marki jest Chevrolet Corvette, do niedawna aktualna jeszcze wersja auta C7 w wydaniu ZR1 Hennessy Performance dysponowała aż 1154 koniami mechanicznymi. Technika idzie jednak do przodu i wartość ta zawsze może być jeszcze większa.

Chociaż najnowszej Corvette C8 nie możemy spotkać jeszcze na publicznych drogach, ponieważ samochód wejdzie na linie produkcyjne w lutym przyszłego roku, to Hennessey już planuje modyfikacje dla maszyny.

W bazowej wersji 6,2-litrowy, wolnossący silnik LT2 V8 produkuje 497 koni mechaniczne (365 kW) oraz 630 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Pewne jest, że tuner przygotuje dla samochodu specjalny układ wydechowy, który zapewni niewielki wzrost mocy. W ofercie zobaczymy również dedykowaną turbosprężarkę, która podniesie moc pojazdu do 700 koni (522 kW).

Jeżeli jednak ktoś pozwoli Hennessey na zamontowanie największego dostępnego pakietu modyfikacji, to jego samochód otrzyma dwie turbosprężarki i kilka innych zmian, które łącznie dodadzą około 700 koni mechanicznych, przez co auto dysponować będzie w przybliżeniu 1200 koniami. Naturalnie, aby poradzić sobie z taką ilością mocy, skrzynia biegów z podwójnym sprzęgłem również zostanie stuningowana.

Oprócz modyfikacji dotyczących układu napędowego, amerykański tuner oferować będzie również body-kit wykonany z włókna węglowego, specjalnie przygotowane hamulce Brembo, regulowane zawieszenie oraz dedykowany zestaw felg i opon.

Ceny za poszczególne modyfikacje nie są jeszcze znane. Jeżeli chcecie posiadać w swoim garażu potężnego Chevroleta Corvette C8, jednak nie chcecie oddawać go na warsztat Hennessey, to z pewnością ucieszą was pierwsze informacje dotyczące wersji ZR1.

2020 Hennessey C8 Corvette

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Hennessey Performance

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz