McLaren planuje hybrydę typu plug-in zdolną rozpędzić się do 100 km/h w 2,3 s

Dyrektor generalny brytyjskiej marki przedstawił ambitne plany dotyczące hybrydyzacji oferty.

Dyrektor generalny brytyjskiej marki przedstawił ambitne plany dotyczące hybrydyzacji oferty.

Samochody McLarena stoją w hierarchii świata motoryzacji niezwykle wysoko. Przyciągają wzrok swoim wyglądem i oferują osiągi, które pozwalają im w większości przypadków ośmieszać konkurentów. Nic nie jest jednak perfekcyjne i zawsze może zostać ulepszone. Z tego powodu brytyjska marka planuje zaopatrzyć swoje maszyny w najbliższej przyszłości w hybrydowe układy napędowe typu plug-in.

Poinformował o tym dyrektor generalny firmy Mike Flewitt w rozmowie z portalem Car and Driver. Według jego słów, na wiosnę przyszłego roku zaprezentowana ma zostać nowa płyta podłogowa McLarena przystosowana pod elektryfikację układów napędowych, wraz z jej premierą otrzymamy konkretną dawkę informacji dotyczących nowej generacji pojazdów marki.

Flewitt nie pozostawił dziennikarzy jedynie z zapowiedzią i zdradził kilka pierwszych, istotnych faktów. Najważniejsze jest to, że pierwsze hybrydy McLarena zobaczymy jeszcze przed końcem 2020 roku, a w ciągu 3-4 lat wszystkie modele producenta zostaną zhybrydyzowane. Bateria jaka umieszczana będzie na pokładzie samochodów zapewniać będzie zasięg na pełnym naładowaniu na około 32 kilometry, łączna waga wszystkich komponentów związanych z elektryfikacją łącznie wynosić ma niecałe 30 kilogramów.

Wśród nowej gamy modeli z pewnością zobaczymy supersamochód, który zapewniać będzie niesamowicie wyśrubowane osiągi. Pojazd posiadać będzie napęd na wszystkie koła dzięki obecności dwóch silników. Elektryczny motor umieszczony zostanie na przedniej osi i będzie ją napędzać, jednostka spalinowa wysyłać będzie za to swoją moc na tylne koła maszyny. Łączna moc całego układu napędowego pozwolić ma na rozpędzenie się do do 100 km/h w czasie 2,3 sekundy.

Dyrektor generalny McLarena zdradził ponadto, że wykorzystywana w tym momencie przez markę 4-litrowa jednostka V8 pozostanie jeszcze przez długi czas w użyciu. Mimo to firma rozpoczęła prace nad nowym silnikiem V6, który przygotowany ma zostać specjalnie pod współpracę z elektrycznym motorem.

2021 McLaren Elva

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Car and Driver

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz