Oto Nissan GT-R50 Italdesign w produkcyjnym nadwoziu

Samochód powstanie w liczbie jedynie 50 sztuk. Są jeszcze wolne egzemplarze!

Samochód powstanie w liczbie jedynie 50 sztuk. Są jeszcze wolne egzemplarze!

Nissan GT-R50 zaprezentowany został po raz pierwszy światu w lato zeszłego roku. Auto stworzone zostało aby uczcić 50-lecie obecności modelu GT-R na rynku, za jego powstanie odpowiedzialna jest japońska marka, która połączyła swoje siły z włoskim domem projektowym Italdesign. Półtora roku temu maszyna była jedynie pokazowym konceptem, teraz zaprezentowana została jako limitowane auto produkcyjne, które powstanie w liczbie 50 egzemplarzy.

Pod maską samochodu pracuje zmodyfikowana jednostka twin-turbo V6 o pojemności 3,8 litra, która generuje moc 720 koni mechanicznych oraz 780 niutonometrów. To o 110 koni mechanicznych oraz 128 niutonometrów więcej od Nissana GT-R Nismo.

Pomimo tego, że samochody tego typu rozchodzą się jak ciepłe bułeczki, to GT-R50 dostępny jest jeszcze do kupienia. Klienci, którzy dokonali już rezerwacji pracują właśnie z Nissanem nad dokładną specyfikacją swojej maszyny, tak, aby jak najlepiej dostosować ją do swoich potrzeb i upodobań.

Cena za jedną sztukę wynosi 990 tysięcy euro, czyli w przeliczeniu na nasza walutę ponad 4,2 miliona złotych. Zaznaczmy, że cena ta podana została bez doliczenia podatku. Pierwsze dostawy do szczęśliwych nabywców przewidziane są na koniec 2020 roku, wszystkie 50 sztuk dostarczonych ma zostać w przeciągu jednego roku.

Publicznie Nissan GT-R50 Italdesign w swojej ostatecznej formie pokazany zostanie podczas wydarzenia Nismo Festival mającego miejsce w ten weekend. Następna szansa nadarzy się podczas przyszłorocznych targów motoryzacyjnych Genewa Motor Show.

2021 Nissan GT-R50 Italdesign

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Nissan

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz