2020 Kia Optima GT otrzyma 290 koni mechanicznych i napęd AWD

Jeżeli jesteście chętni na zakup to mamy złe wieści, ponieważ samochód nie trafi na europejskie drogi.

Jeżeli jesteście chętni na zakup to mamy złe wieści, ponieważ samochód nie trafi na europejskie drogi.

W zeszłym miesiącu do sieci trafiły pierwsze zdjęcia nowej generacji Kia Optimy (znanej również pod nazwą K5), która z miejsca zebrała wokoło siebie dużą ilość atencji. Wszystko za sprawą wyglądu pojazdu, który można powiedzieć – szokuje.

Stylistyka samochodu jest bardzo odważna dzięki czemu samochód nie można nazwać zwykłym nudnym sedanem. Przedni pas wyróżnia się przednimi reflektorami z wyciągniętymi LED-owymi światłami dziennymi o dość nietypowym kształcie. Z tyłu znajdziemy sporej wielkości lampy poprowadzone po całej szerokości nadwozia otulone wieloma przetłoczeniami, dzięki czemu całość wygląda całkiem nieźle.

Nadwozie przepełnione jest ostrymi przetłoczeniami, a cała bryła wydaje się być bardziej sportowa niż jest w praktyce z uwagi na sprytnie poprowadzoną linią dachu z dodatkowymi chromowanym wykończeniem.

Pojazd oferuje nie tylko świetny wygląd, ale również w wersji GT zapewni bardzo dobre osiągi. Otrzymaliśmy właśnie informacje, że maszyna w tym wydaniu dysponować będzie 2,5-litrowym silnikiem z czterema cylindrami, który wspomagany jest pojedynczą turbiną. Motor zapewniać ma 290 koni mechanicznych oraz 422 Nm i dołączony będzie do 8-stopniowej, automatycznej skrzyni, która moc jednostki przekazywać będzie na obie osie auta. Przyspieszenie do 100 km/h trwać ma 6,6 sekundy, prędkość maksymalna nie została jeszcze podana.

Naturalnie samochód oferowany będzie również z mniej wyczynowymi układami napędowymi. W zależności od regionu w ofercie znajdziemy szereg benzynowych silników o pojemności skokowej od 1,6 do 2,5-litra, wszystkie będą posiadać cztery cylindry.

Smutną wiadomością jest to, że nowa Kia Optima nie trafi na europejski rynek. Spowodowane jest to aktualną niską popularnością sedanów z segmentu D na starym kontynencie. Przystosowanie samochodu do wymagań Unii Europejskiej pochłonęłyby duże ilości pieniędzy, które mogłyby zwyczajnie się nie zwrócić.

2020 Kia K5 (specyfikacja koreańska)

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Kia

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz