BMW Serii 1 nie otrzyma faceliftingu?

Wszystko wskazuje na to, że samochód nie doczeka się żadnych zmian wizualnych. Te zobaczymy dopiero w następnej generacji, która prawdopodobnie będzie całkowicie elektryczna.

Wszystko wskazuje na to, że samochód nie doczeka się żadnych zmian wizualnych. Te zobaczymy dopiero w następnej generacji, która prawdopodobnie będzie całkowicie elektryczna.

Bieżąca generacja BMW Serii 1 zaprezentowana została pod koniec maja tego roku. Chociaż zgorzali fani bawarskiej marki nie są zachwyceni samochodem z uwagi na to, że oferowany jest on jedynie w napędzie na przednia i obie osie, to auto bardzo dobrze ciepło przyjęte zostało przez osoby poszukujące praktycznego hatchbacka do jazdy na co dzień. Pewne jest, że maszyna doczeka się swojego kolejnego wydania. Co jednak z faceliftingiem?

Przyzwyczajeni jesteśmy, że każdy samochód w cyklu swojego życia przechodzi wizualne i technologiczne odświeżenie, a następnie po upływie danego czasu jest zastępowany przez swoją nową generację. Jak się jednak okazuje, BMW zamierza nieco odejść od swojego utartego szlaku, który zakładał, że dane auto otrzymuje „życie” na siedem lat. Aktualna Seria 1 prawdopodobnie nie doczeka się faceliftingu. W pewnym momencie wprowadzony do pojazdu zostanie pewien szereg zmian, nie wpłyną one jednak na sam wygląd maszyny.

Zmiana nadwozia nastąpi dopiero w momencie, kiedy na rynku pojawi się kolejne wydanie auta, a to może być całkowicie elektryczne. Naturalnie spowodowałoby to, że następna generacja samochodu znacznie różniłaby się od modelu, jaki teraz znamy. Informacje te udostępnione zostały na portalu BMW Blog, który jest niezawodny w przekazywaniu plotek o BMW, które z czasem okazują się być prawdziwe.

Wydaje się, że Seria 1 jest świetną bazą pod małe, ekologiczne auto. Maszyna z niekonwencjonalnym napędem z pewnością odniosłaby sukces, z uwagi na to jak wiele pieniędzy i czasu przeznacza aktualnie bawarska marka na prace nad elektrycznymi samochodami.

2019 BMW Serii 1 – oficjalne zdjęcia

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: BMW Blog

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz