Oto jak prezentuje się nowe logo Kia

Volkswagen to nie jedyna marka, która w ostatnim czasie postanowiła unowocześnić swoje logo.

Volkswagen to nie jedyna marka, która w ostatnim czasie postanowiła unowocześnić swoje logo.

Kilka dni temu świat motoryzacji obiegła informacja mówiąca o tym, że Kia zarejestrowała w urzędzie patentowym nowy wygląd swojego logo. Teraz dzięki koreańskim źródłom możemy zobaczyć jak odświeżony logotyp prezentuje się w rzeczywistości.

Kia pozostawiła owalny kształt swojego emblematu, jednak znacząco zmieniła litery w środku. Wcześniej wszystkie litery wyraźnie od siebie odstawały i posiadały charakterystyczny ogonek u góry. W nowej wersji litery są złączone i płynnie przechodzą w siebie. Ponadto czcionka jest grubsza, a wspomniany ogonek został usunięty.

Zdjęcia logotypu, które widzicie pochodzą z portalu The Korean Car Blog. Ciężko jest zdecydować, czy fotografie pochodzą od samej koreańskiej marki. Najbardziej prawdopodobne wydaje się, że ktoś przekonwertował cyfrowy plik prezentujący logo do formy, która wydrukowana została na drukarce 3D. Następnie znaczek umieszczony został na samochodzie należącym do twórcy zdjęć. Nawet jeżeli nie jest to oficjalna forma nowego logotypu, to z pewnością nie różni się wiele od tej, która rzeczywiście trafi masowo na maski samochodów Kia.

Zmiana logotypu oznacza, że koreańska marka wchodzi w swój nowy cykl życia. Odświeżenie wizerunku marki bardzo pasuje do nowego języka designu jaki przyjęła firma, ten mieliśmy ostatnio okazję oglądać dzięki opublikowaniu w sieci wyglądu nowej Kia Optima.

Nowe logo KIA

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: The Korean Car Blog

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz