Samochody elektryczne

Na rynku długo nie zobaczymy całkowicie elektrycznego McLarena

Brytyjska marka nie ma jeszcze odpowiednio dobrej technologii, aby stworzyć takie auto.

Brytyjska marka nie ma jeszcze odpowiednio dobrej technologii, aby stworzyć takie auto.

McLaren nieustannie się rozwija. Już w tym momencie pojazdy marki zapierają dech w piersiach swoimi osiągami oraz wyglądem, a przyszłe maszyny mają być jeszcze doskonalsze. Wszystko to dzięki ambitnemu podejściu do hybrydyzacji ofety.

Poinformował o tym ponad dwa tygodnie temu dyrektor generalny firmy Mike Flewitt w rozmowie z portalem Car and Driver. Według jego słów, na wiosnę przyszłego roku zaprezentowana ma zostać nowa płyta podłogowa McLarena przystosowana pod elektryfikację układów napędowych, wraz z jej premierą otrzymamy konkretną dawkę informacji dotyczących nowej generacji pojazdów marki. Najważniejsze jest jednak to, że pierwsze hybrydy McLarena zobaczymy jeszcze przed końcem 2020 roku, a w ciągu 3-4 lat wszystkie modele producenta zostaną zhybrydyzowane.

Co jednak dalej? Wydaje się, że następnym krokiem po hybrydyzacji jest całkowite przerzucenie się na elektryczne silniki. W przypadku McLarena nie nastąpi to jednak szybko.

Wspomniany już Mike Flewitt w swoim ostatnim wywiadzie udzielonym dla portalu The Detroit Free Press powiedział, że jego marka nie ma jeszcze wystarczająco dobrej technologii, aby zbudować czystego „elektryka”. Największą przeszkodą jest duża masa akumulatorów, jakie znaleźć muszą się na pokładzie takiego auta.

Nie oznacza to jednak, że McLaren nie jest wcale zainteresowany stworzeniem elektrycznego pojazdu. Dyrektor marketingu globalnego Jamie Corstorphine na jesień tego roku przyznał, że firma przeprowadziła nawet swoje badania rynku elektromobilności, jednak nie zdecyduje się na niego wejść, dopóki nie będzie pewna, że stworzy elektryczne auto przynajmniej tak dobre, jak aktualne spalinowe maszyny marki.

Tym samym możemy być pewni, że w przyszłości na naszych ulicach zobaczymy całkowicie elektryczne McLareny, do tego momentu minie jednak sporo czasu.

2021 McLaren Elva

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

2020 McLaren 620R – wyciek

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: The Detroit Free Press

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz