BMW sprzedało właśnie swój 500,000 zelektryfikowany samochód

Zelektryfikowane modele niemieckiego producenta z dnia na dzień rosną w siłę.

Zelektryfikowane modele niemieckiego producenta z dnia na dzień rosną w siłę.

O tym, że BMW skupia się aktualnie w dużej mierze na rozwoju swojej oferty zelektryfikowanych samochodów nie trzeba nikomu przypominać. Jeszcze przedwczoraj marka potwierdziła premierę w pełni elektrycznego BMW iX3, a przy okazji pochwaliła się pierwszymi danymi technicznymi dotyczącymi pojazdu. W międzyczasie koncern uzyskał kamień milowy w sprzedaży aut z niekonwencjonalnymi układami napędowymi. Podczas pisania tego tekstu, BMW oficjalnie sprzedało już ponad pół miliona zelektryfikowanych samochodów osobowych.

Firma pochwaliła się tym na Twitterze stosując podobna taktykę jak Elon Musk. Właściciel Tesli właśnie za pomocą tego kanału społecznościowego chwali się ile egzemplarzy Cybertrucka zostało już zamówionych. BMW zaczęło odliczanie 18 grudnia od 499,820 sztuk i każde kolejne sprzedane auto świętowało kolejnym wpisem. Liczba pół miliona pojawiła się bardzo szybko, ponieważ niemiecka marka średnio co cztery minuty sprzedaje kolejne zelektryfikowane auto.

500-tysięczny samochód to BMW 330e, które przekazane zostało właścicielowi w muzeum BMW Welt w Monachium w Niemczech. Klucze do auta uroczyście przekazał wiceprezesa grupy BMW Sebastiana Mackensena.

Sprzedaż samochodów marki z niekonwencjonalnymi układami napędowymi będzie rosnąć coraz szybciej. W przyszłym roku zobaczyć mamy wspomniane już BMW iX3, w 2021 roku na rynek trafić ma BMW i4 oraz BMW iNext.

źródło: BMW via Twitter

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz