Nowy Ford Focus RS już w przyszłym roku?

Pojazd posiadać będzie moc około 400 koni mechanicznych pochodzącą z zelektryfikowanego układu napędowego.

Pojazd posiadać będzie moc około 400 koni mechanicznych pochodzącą z zelektryfikowanego układu napędowego.

Jak dotąd na publicznych ulicach pojawiły się cztery generacje Forda Focusa. Topowa odmiana auta RS w przypadku trzech pierwszych wydań samochodu wprowadzana była na rynek w momencie, w którym dany model miał niebawem zakończyć swój cykl życia. Jak się okazuje, w przypadku aktualnej, czwartej generacji sytuacja może wyglądać inaczej, ponieważ nowego Focusa RS prawdopodobnie zobaczymy już w przyszłym roku.

Plotka ta pochodzi z zagranicznego portalu CAR Magazine, według którego auto modelowo rozplanowane zostało na 2021 rok. Jeżeli informacja ta jest prawdziwa, to pojazd z pewnością będzie mieć swoją premierę w przeciągu najbliższych 12 miesięcy. Warto zaznaczyć jednak, że jak dotąd nie mieliśmy okazji zobaczyć Forda Focusa RS ani razu na zakamuflowanych testach w terenie. Fakt ten skutecznie obniża prawdopodobieństwo potwierdzenia pogłosek.

Oprócz podania informacji dotyczących szacowanej daty premiery samochodu, źródło udostępniło również dane dotyczące układu napędowego maszyny. Sportowa odmiana Focusa posiadać ma pod maską dokładnie ten sam 2,3-litrowy silnik EcoBoost co poprzednik, jednak jednostka sprzężona ma zostać z dodatkowym motorem elektrycznym.

Silnik spalinowy odpowiedzialny ma być za napędzanie przedniej osi auta, a jednostka elektryczna w współpracy z systemem eTwinster opracowanym przez GKN Automotive dostarczać będzie moc na tylna oś. Łączna moc układu napędowego wynosić ma około 400 koni mechaniczny, czyli o 50 więcej niż aktualnie dostępny model.

źródło: CAR Magazine
zdjęcie główne: X-Tomi Design

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

2 thoughts on “Nowy Ford Focus RS już w przyszłym roku?

 • 24 grudnia 2019 at 23:29
  Permalink

  Aktualnie nie ma już dostępnego żadnego modelu Focusa RS. Taka mała uwaga 😉

  Reply
 • 25 grudnia 2019 at 13:37
  Permalink

  jnapęd ak rav4 w hybrydowe ale lipa się szykuje

  Reply

Dodaj komentarz