Zdjęcia szpiegowskie

Porsche przygotowuje specjalny bodykit dla modelu 911

Już niedługo każde Porsche 911 będzie mogło zostać fabrycznie wyposażone w duże, tylne skrzydło.

Już niedługo każde Porsche 911 będzie mogło zostać fabrycznie wyposażone w duże, tylne skrzydło.

Nowa generacja Porsche 911 zadebiutowała pod koniec zeszłego roku. Od tamtej chwili niemiecka marka nieustannie rozwija ofertę samochodu, aktualnie trwają prace nad wersjami Turbo oraz Turbo S. Jak się okazuje, kolejną nowością jaką Porsche przygotowuje dla pojazdu jest nowy bodykit, dodający do nadwozia auta duże tylne skrzydło.

Maszyna z tym pakietem aerodynamicznym przyłapana została przez szpiegów motoryzacyjnych podczas testów na zaśnieżonych drogach Niemiec. Zestaw kosztować ma 6910 dolarów i dodaje część elementów, jakie dostępne są przy wyborze pakietu SportDesign. Za cenę około 28 tysięcy złotych nasz pojazd otrzymuje zmodyfikowany przedni i tylny zderzak, ze wstawkami z czarnego tworzywa sztucznego, które odznaczają się od lakieru. Zmieniony zostaje również dyfuzor, który otrzymuje matowe wykończenie, a dopełnieniem zmian jest wspomniane tylne skrzydło.

Modyfikacje nie są wielkie, a kosztują naprawdę sporo, jednak Porsche słynie z wysokich cen swoich opcji dodatkowych. Większość osób patrząc na ten bodykit zwróci uwagę tylko na stały tylny spojler i nie ma co się oszukiwać – tylko o niego tak naprawdę chodzi.

O jakichkolwiek zmianach w jednostce napędowej dostępnych przy omawianym pakiecie nie ma co nawet marzyć. Pocieszające jest jednak to, że pod maską bazowego Porsche 911 Carrera pracuje już i tak potężny silnik. 3-litrowa jednostka twin-turbo, generuje 379 koni mechanicznych oraz 449 niutonometrów. Moc ta przekazywana jest przez 8-biegową, automatyczną przekładnię z podwójnym sprzęgłem.

Aerokit wprowadzony zostanie do oferty w początkowych tygodniach nadchodzącego nowego roku.

2019 Porsche 911 z aeropakietem

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Motor1

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz