Samochody elektryczne

Ford stworzy mniejszą wersję modelu Mach-E na płycie podłogowej Volkswagena

Współpraca obu marek przynosi pierwsze efekty.

Współpraca obu marek przynosi pierwsze efekty.

Na początku bieżącego roku Volkswagen i Ford ogłosiły rozpoczęcie współpracy w zakresie produkcji aut użytkowych. W lipcu więzy marek zostały zacieśnione i kooperacja rozszerzona została na samochody elektryczne oraz autonomiczne. Wtedy też pierwszy raz usłyszeliśmy, że amerykańska marka prawdopodobnie w przyszłości wykorzystywać będzie płytę podłogową MEB należącą do koncernu Volkswagen AG, do tworzenia swoich pojazdów elektrycznych. Teraz nieoficjalnie mówi się już o pierwszym projekcie Forda, w którym wykorzystana zostanie platforma.

Według informacji udostępnionych przez portal Auto Express przedstawiciele obu marek spotkali się na początku listopada, aby omówić jakie Ford posiada na ten moment plany względem wspomnianej płyty podłogowej. Pierwszym amerykańskim autem elektrycznym, który powstanie w oparciu o MEB ma być mniejsza wersja Forda Mustanga Mach-E. Auto wyglądać ma inaczej niż swój większy brak, jednak jego nadwozie dalej inspirowane ma być sportowym modelem Forda.

Wykorzystanie niemieckiej platformy nie obejdzie się bez problemów, ponieważ potrzebuje ona kilku modyfikacji, aby Ford mógł stworzyć na jej bazie taki pojazd, jaki aktualnie znajduje się w jego planach. Chodzi głównie o zbyt wysunięta podstawę przedniej szyby, która jest inna niż w standardach Forda.

Amerykańska marka prawdopodobnie nie będzie w żaden sposób kombinować z elementami płyty podłogowej, które zapewniają jej dużą plastyczność w dopasowywaniu do niej układów napędowych. Na bazie platformy MEB stworzone mogą zostać auta oferujące zarówno napęd na tylną oś, jak i wszystkie koła. Na pokładzie umieszczony może zostać zestaw akumulatorów zapewniający zasięg nawet na 480 kilometrów oraz silnik elektryczny o mocy ponad 300 koni mechanicznych.

Zaznaczmy, że nie są to oficjalne potwierdzone informacje, jednak prawdopodobieństwo, że Ford będzie chciał stworzyć samochód podobny do Mustanga Mach-E jest bardzo duże. Wszystko za sprawą tego, że pojazd okazał się być ogromnym sukcesem na rynku i przyciągnął do marki duże grono nowych klientów.

2020 Ford Mustang Mach E

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Volkswagen ID.3 – zdjęcia z IAA 2019

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Auto Express

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz