Zdjęcia szpiegowskie

Toyota Supra GT300 przyłapana podczas testów na torze

Toyota przygotowuje specjalną wersję pojazdu do konkurowania w japońskiej serii wyścigów Super GT w klasie GT300.

Toyota przygotowuje specjalną wersję pojazdu do konkurowania w japońskiej serii wyścigów Super GT w klasie GT300.

Zanim na rynku pojawiła się nowa Toyota Supra, duża część fanów samochodu bała się, że piąta generacja nie będzie już tak podatna na modyfikacje, jak poprzednie wydanie pojazdu. Japońska marka wykonała jednak kawał świetnej roboty i na obecne na rynku auto jest świetnie, nie tylko samo w sobie, ale również stanowi świetną bazę pod wiele tuningowych projektów.

Świat motoryzacji naturalnie bardzo eksploatuje tę możliwość, na zmodyfikowanie samochodu pod swoje preferencje zdecydował się nawet niemiecki tuner, specjalizujący się w tuningu BMW, AC Schnitzer. Również i sama japońska marka nie stroni od tuningowania swojego samochodu, dzięki temu podczas SEMA 2019 w Las Vegas mieliśmy okazję zobaczyć Toyotę Supra Wasabi oraz Toyotę GR Supra HyperBoost Edition.

Teraz Toyota przygotowuje kolejny projekt pojazdu. Ten jednak, nie będzie zwykłym cywilnym autem po kilku modyfikacjach, a rasową wyścigową maszyną. Toyota Supra GT300 przygotowywana jest do konkurowania w japońskiej serii wyścigów Super GT w klasie GT300.

Toyota Supra GT300 przyłapana podczas testów na torze

Zasady wyścigów mówią, że każdy startujący pojazd musi mieć wymiary zbliżone do produkcyjnej wersji danej maszyny. Producenci mogą jednak zmieniać nadwozie samochodu w celu poprawienia aerodynamiki oraz modyfikować zawieszenie i układ napędowy. Możliwość umieszczenia w aucie innego silnika dała Toyocie zielone światło na wprowadzenie do Supry GT300 jednostki V8.

Jeżeli chodzi o modyfikacje nadwozia, to japońska marka zmieniła przedni zderzak, poszerzyła nadkola, rozbudowała progi i dodała z tyłu ogromne skrzydło. Nie można pominąć również masywnego dyfuzora. Warto zaznaczyć, że nie jest to ostateczne słowo Toyoty, ponieważ Supra przygotowana zostanie również do startów w wyścigach Super GT w klasie GT500.

Jeżeli i wy chcecie mieć swoją wyścigową Toyotę Supra, to zwróćcie uwagę na wersję GT4, która udostępniona została przez producenta dla prywatnych posiadaczy.

2020 Toyota Supra GT300

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Daily Sports Car

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz