Subaru zapowiada model Levorg STI Sport

Samochód w prototypowej wersji zostanie publicznie pokazany na nadchodzącym wydarzeniu Tokyo Auto Salon.

Samochód w prototypowej wersji zostanie publicznie pokazany na nadchodzącym wydarzeniu Tokyo Auto Salon.

Pod koniec października podczas trwania wydarzenia Tokio Motor Show Subaru zaprezentowało koncepcyjny samochód zapowiadający nową generację modelu Levorg. Teraz w sieci pojawił się teaser przygotowujący nas na prezentację prototypowego Levorga STI Sport.

Niestety ale pojazd nie jest pełnoprawnym modelem STI, a jedynie topową wersją wyposażenia, dodającą maszynie sportowego charakteru. Samochód nie będzie posiadać żadnych modyfikacji silnika względem bazowej wersji, otrzyma jedynie pewne zmiany w nadwoziu. Zmieniony zostanie z pewnością przedni i tyły zderzak, zobaczymy również prawdopodobnie dedykowany zestaw felg.

Druga generacja Subaru Levorg zbudowana została w oparciu o nową płytę podłogową Subaru Global Platform na bazie, której powstało m.in. Subaru Outback. Auto otrzymać ma nową generację systemu EyeSight, który wykorzystuje cztery radary i szerokokątną kamerę, w celu obserwowania całego otoczenia wokoło maszyny. Ponadto zobaczymy zmodernizowany system info-rozrywki oraz lepsze oprogramowanie wspomagające kierowcę. Wykorzystywać ma ono GPS do sprawdzania drogi przed pojazdem i w razie potrzeby redukować prędkość oraz działać samodzielnie w przypadku poruszania się w korku.

Pod maską nowego Levorga znaleźć ma się nowy 1,8-litrowy bokser z turbodoładowaniem. Niestety Subaru nie udostępniło informacji jaką ilość koni mechanicznych zapewnia jednostka, co sugeruje, że silnik nie jest jeszcze w pełni ukończony.

Auto w podstawowej wersji, jak i STI Sport zadebiutuje oficjalnie w drugiej połowie 2020 roku. Data ta dotyczy jednak tylko rynku japońskiego, w europejskich salonach samochód zobaczymy po upływie około pół roku.

źródło: Subaru

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz