Samochody elektryczne

W Rosji odbyła się pierwsza prezentacja elektrycznego auta Monarch

Problem w tym, że samochód nie dał rady nawet dojechać na wydarzenie, ponieważ... zaginął.

Problem w tym, że samochód nie dał rady nawet dojechać na wydarzenie, ponieważ… zaginął.

Liczba producentów, którzy posiadają w swojej ofercie samochód elektryczny rośnie w bardzo szybkim tempie. W branży aut zero emisyjnych jeszcze kilka lat temu obecna była właściwie tylko amerykańska Tesla, a teraz taki pojazd kupić można już u większości europejskich marek. I nie mówimy tutaj tylko o wielkich koncernach BMW czy Daimlera, a również o np. chorwackim Rimacu. No właśnie, skoro Chorwaci, którzy nie są gospodarczą, a tym bardziej motoryzacyjną potęgą produkują świetne elektryczne hipersamochody, to tak wielkie i nowoczesne państwo jak Rosja, powinno radzić sobie znacznie lepiej. Prawda?

W Moskwie odbyła się niedawno pierwsza prezentacja rosyjskiego samochodu elektrycznego Monarch. Z informacji jakie podane zostały na wydarzeniu, auto będzie poważną konkurencją dla maszyn Elona Muska, ponieważ oferować będzie nawet 500 kilometrów zasięgu na jednym ładowaniu oraz świetne osiągi. Gwoździem programu prezentacji naturalnie miało być odsłonięcie płachty i pokazanie jak nadwozie pojazdu będzie się prezentować. Wystąpił jednak poważny problem, ponieważ auto nie dało rady dojechać na miejsce.

Według oficjalnego oświadczenia stało się tak z powodu problemów logistycznych, mniej oficjalna wersja głosi, że firma odpowiedzialna za stworzenie samochodu nie zapłaciła przewoźnikowi i próbowała go oszukać dając fałszywy dowód wpłaty pieniędzy na konto.

Co ważne, niekoniecznie wiadomo gdzie teraz znajduje się prototyp. Ostatni raz widziany był podczas załadunku w Nowosybirsku. To, że nie zdołał dojechać na swoją własną prezentację to jedno, druga sprawa, to jak samochód wygląda.

Nadwozie wygląda niezwykle oryginalnie i jest połączeniem Tesli Model 3 z Porsche Panamerą. Wnętrze jest w bardzo wczesnym stadium projektowania i wygląda, jakby przez ostatni miesiąc rozkradane było na jednej ze złych dzielnic Nowosybirska. Jeżeli spojrzycie w galerię zobaczycie również w jak profesjonalnych warunkach tworzony jest pojazd.

I uwaga uwaga! Monarch wejść ma według planów na linie montażowe już w 2021 roku. Podobno.

2021 Monarch – pierwsze elektryczne auto z Rosji

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Rosja: Horror from Real Mordor via Facebook

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz