Lexus przedstawił swoje plany na najbliższą przyszłość

Japońska marka stawia na duże gabarytowo auta. Zobaczyć mamy nowego crossovera oraz nowe generacje bieżących modeli.

Japońska marka stawia na duże gabarytowo auta. Zobaczyć mamy nowego crossovera oraz nowe generacje bieżących modeli.

Chyba każdy z nas zna kogoś, kto w tym momencie szczegółowo podsumowuje ostatnie 12 miesięcy swojego życia i planuje co zamierza osiągnąć przez kolejny rok. Postanowienia noworoczne nie dotyczą jednak tylko poszczególnych ludzi, ustalają je rządy danych państw, stowarzyszenia czy przedsiębiorstwa. Z branży motoryzacyjnej jedną z pierwszych firm jaka pokusiła się o podsumowanie swoich założeń na najbliższy czas jest Lexus.

Przewodniczący rady dilerów marki i dyrektor generalnym franczyzy Lexusa w Stanach Zjednoczonych Paul LaRochelle miał okazję porozmawiać z portalem Automotive News o przyszłości swojej firmy. Według jego słów, w najbliższym czasie Lexus zamierza postawić głównie na duże gabarytowo auta, tak, aby odebrać część klientów konkurencyjnym niemieckim markom premium. Wybór SUV-ów i crossoverów nie jest naturalnie przypadkowy, ponieważ nikt w branży nie spodziewa się, aby rok 2020 miał skończyć dominację tego typu aut na rynku.

TEST: Lexus LX570 – kocham i rozumiem

Oto przed wami samochód cudotwórca, który sprawił, że pokochałem SUV-y i dodatkowo zrozumiałem kobiety.

Japoński producent zamierza wprowadzić do swojej oferty przynajmniej jeden nowy crossover, który prawdopodobnie będzie 7 bądź 8 miejscowy. Nie jest jednak pewne, czy projekt uda się wprowadzić w życie do końca bieżącego roku. Szybciej przebiegać ma jednak modernizacja dostępnych już na rynku pojazdów, z pewnością zobaczymy odświeżonego Lexusa LX, który w aktualnej generacji dostępny jest w sprzedaży od 2008 roku. O tym, że producent zajmie się tym samochodem dowiedzieliśmy się już w październiku zeszłego roku, kiedy to Lexus zarejestrował w urzędzie patentowym nazwę “LX 600”, co wskazuje, że ich największy model otrzyma nowy silnik.

Nowej generacji potrzebuje również model GX, który w aktualnym wydaniu zadebiutował na rynku w 2010 roku. Auto w zeszłym roku otrzymało drugi facelifting, który nieco odmłodził jego wygląd zewnętrzny, jednak zmian potrzeba o wiele więcej, w tym nowej płyty podłogowej.

Oprócz modernizacji swojej oferty, Lexus rozwijać będzie również swoją ofertę aut elektrycznych. Pod koniec zeszłego roku mieliśmy okazję poznać pierwsze w pełni elektryczne auto marki, Lexusa UX300e. Podczas prezentacji zapowiedziane zostało, że jest to pierwszy, ale nie ostatni elektryczny Lexus. Na ten czas jednak nie mamy żadnych informacji dotyczących kolejnego „elektryka” w ofercie producenta.

2019 Lexus LX 570 – zdjęcia z naszego testu

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

2020 Lexus UX300e

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Automotive News

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz