Oto Bugatti Chiron Vainqueur de Coeur

Tak, to kolejny specjalny one-off bazujący na Bugatti Chiron.

Tak, to kolejny specjalny one-off bazujący na Bugatti Chiron.

Bugatti to marka, która uwielbia tworzyć samochody w ściśle limitowanej ilości sztuk, bądź nawet w systemie one-off i sprzedawać je za obrzydliwie wysokie kwoty pieniędzy. Na początku grudnia zeszłego roku prezentowaliśmy wam Bugatti Chiron Noire Special Edition, które łącznie powstanie w 40 egzemplarzach, a pod koniec miesiąca pokazaliśmy one-off Bugatti Chiron Hermès. Teraz, mamy okazję napisać o kolejnym modelu marki, który powstał jako pojedynczy egzemplarzy. Oto Bugatti Chiron Vainqueur de Coeur.

O samochodzie dowiedzieliśmy się z uwagi na to, że wystawiony został na sprzedaż w luksusowym domu aukcyjnym James Edition. Auto dostarczone zostało na samym początku bieżącego roku do luksusowego salony Seven Car Lounge w w Rijadzie w Arabii Saudyjskiej. Według opisu pierwotny właściciel nigdy nie prowadził pojazdu, jednak na liczniku maszyny zobaczyć możemy, że dotychczas przejechała 603 kilometry drogi. Biorąc pod uwagę fakt, że samochód wystawiany jest na aukcję zaraz po dostarczeniu do klienta, a ten dodatkowo oficjalnie nie miał okazji się nim przejechać, nikogo nie zaskoczy chyba wniosek, że model został zakupiony tylko i wyłącznie w celach odsprzedaży ze sporym zyskiem.

Maszyna charakteryzuje się łagodnym, błękitnym lakierem, który świetnie współgra z dużymi, chromowanymi felgami, za którymi umieszczone zostały czarne zaciski hamulców. Na spodniej części spojlera umieszczony został napis „Vainqueur de Coeur”, a na przedniej kratce widnieje liczba 10. Wnętrze obszyte zostało cimno-brązową skórą, która jest przeszyta kontrastującymi białymi szwami. W oczy rzucają się również srebrne elementy oraz te wykonane z włókna węglowego. Na zagłówkach, podobnie jak na tylnym skrzydle znaleźć można podpis „Vainqueur de Coeur”.

Na stronie domu aukcyjnego znaleźć możemy informację, że samochód kosztuje 3,95 miliona dolarów. Dla porównania, limitowane Bugatti Chiron Sport nabyć możemy za cenę 3,26 miliona dolarów.

Bugatti Chiron Vainqueur de Coeur

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: James Edition

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz