Ford Ranger Raptor otrzyma silnik V8!

Wkrótce Ranger Raptor nie będzie napędzany wyłącznie 2-litrowym dieslem, a potężnym, 5-litrowym V8. Ford Ranger Raptor to dość wyjątkowy samochód.

Wkrótce Ranger Raptor nie będzie napędzany wyłącznie 2-litrowym dieslem, a potężnym, 5-litrowym V8.

Ford Ranger Raptor to dość wyjątkowy samochód. Auto zaprojektowane zostało z myślą o jeździe we wszelkich warunkach drogowych i terenowych, jednak w tym samym czasie posiada ogromną ilość udogodnień, by sprawdzał się jako samochód rodzinny.

Za jedną z nich można uznać sam silnik, gdyż w pod maską pracuje 2-litrowy silnik o mocy 213 KM i 500 Nm momentu obrotowego. To wkrótce się zmieni diametralnie, jak sugeruje magazyn WhichCar.

Ford planuje wprowadzenie do oferty 5-litrowego, wolnossącego silnika V8 pochodzącego z Mustanga GT. Widlasta jednostka o mocy 460 KM i 529 Nm będzie jednak dostępna wyłącznie na terenie Australii. Możliwość zaoferowania takiego modelu jest nieco skomplikowane i z uwagi na przeróżne regulacje prawne także będzie wiązać się z oferowaniem klientom modelu nieco okrążną drogą.

Z fabryki samochody będą zjeżdżać jako „zwykłe” wersje z 2-litrowym dieslem i w taki sposób będą homologowane. Następnie już na terenie Australii zewnętrzna firma z autoryzacją Forda będzie modyfikować samochody poprzez wymianę silnika, skrzyni biegów, oprogramowania, zegarów i innych elementów.

2019 Ford Ranger Raptor

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: WhichCar

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz