Hyundai zamierza stworzyć konkurenta dla Porsche 718

Pojazd będzie hybrydą i powstanie we współpracy z chorwackim Rimacem.

Pojazd będzie hybrydą i powstanie we współpracy z chorwackim Rimacem.

Pod koniec listopada Hyundai ogłosił, że w niedalekiej przyszłości wprowadzi do oferty sportowy model z centralnie umieszczonym silnikiem. Wiadomością tą pochwalił się rzecznik koreańskiej firmy w wywiadzie udzielonym przy okazji zaprezentowania koncepcyjnego auta Hyundai RM19. Teraz dotarły do nas nowe informacje w tej sprawie i jak się okazuje, ambicje producenta są o wiele wyższe niż zakładaliśmy.

Według swoich najnowszych założeń koreańska marka zamierza w niedalekiej przyszłości zaprezentować światu hybrydowy samochód z centralnie umieszczonym silnikiem, który będzie konkurentem Porsche Cayman oraz być może jego odpowiednika bez stałego dachu Porsche Boxster. Za rozwijanie projektu odpowiedzialny ma być Albert Biermann, były szef BMW M, który pracuje dla Hyundaia od 2014 roku. Pojazd ma być ewolucją kilku prototypów marki z centralnie umieszczonymi silnikami, jakie prezentowane były przez producenta w ostatnich latach. Ostatnim z nich był właśnie wspomniany RM19.

W projekcie bardzo ważne jest to, że przy jego tworzeniu uczestniczyłby Rimac, czyli chorwacka marka słynąca z produkowania zapierających dech w piersiach elektrycznych hipersamochodów. Dostarczyłaby ona elektrycznych jednostek, jakie trafiłyby na pokład maszyny.

Prototyp RM19 podczas swojej prezentacji uzbrojony był w 2-litrową jednostkę z czterema cylindrami wspomaganą turbo, która generowała 395 koni mechanicznych. Sprzężenie go z elektrycznymi motorami spowodowałoby, że łączna moc układu dysponowałaby jeszcze większym potencjałem. Moc według źródła pogłosek, przekazywana byłaby na wszystkie koła auta za pomocą ośmiobiegowej, dwusprzęgłowej skrzyni automatycznej.

Warto zaznaczyć, że podane informacje nie zostały oficjalnie potwierdzone przez Hyundaia, producent przygotowuje samochód z centralnie umieszczonym silnikiem, jednak nie wiadomo, czy będzie on aż tak zaawansowany. Jeżeli jednak pogłoski okażą się prawdziwe, jesteśmy pewni, że w najbliższym czasie koreańska firma zaprezentuje nam coś naprawdę wyjątkowego.

Hyundai Roadster – wizualizacja

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

2019 Hyundai RM19

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Carscoops, Cars Guide

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz