BMW Serii 6 otrzyma nowe życie i będzie konkurentem Porsche 911?

O wskrzeszeniu auta myśli szef ds. designu w BMW Adrian van Hooydonk.

O wskrzeszeniu auta myśli szef ds. designu w BMW Adrian van Hooydonk.

Pod koniec zeszłego roku prezentowaliśmy wam zdjęcia szpiegowskie pokazujące BMW Serii 6 GT podczas zakamuflowanych testów. Pisaliśmy wtedy, że co prawda Gran Turismo otrzyma w tym roku facelifting, ale przyszłość całej Serii 6, po tym odświeżeniu prezentuje się w ciemnych barwach. Najnowszy wywiad jaki portal Autocar przeprowadził z szefem BMW ds. designu Adrianem van Hooydonkem rzuca jednak cień nadziei dla pojazdu.

W 2016 roku świat motoryzacji obiegła wieść o tym, że BMW chce stworzyć bezpośredniego konkurenta dla Porsche 911. Mówiło się wtedy, że rolę tę przyjmie nowe wydanie Serii 6 w nadwoziu coupe oraz cabrio. Historia bawarskiej marki poszła jednak w innym kierunku, a Seria 6 zastąpiona została całkowicie nową Serią 8. Tym samym wydawało się, że projekt stworzenia konkurenta dla legendarnego 911 upadł, teraz pomysł ten wydaje się odradzać.

Adrian van Hooydonk skomentował tę sprawę, stwierdził, że jest to świetny pomysł i BMW powinno wziąć się za jego realizację. Oczywiście nie jest to oficjalnie potwierdzenie, mówiące, że taki projekt rzeczywiście zostanie rozpoczęty, jednak Adrian jest wysoko postawioną osobą w całym koncernie i istnieje duże prawdopodobieństwo, ze wiele osób go poprze. Kto wie, czy na następny zebraniu zarządu sprawa stworzenia konkretna dla Porsche 911 nie zostanie oficjalnie przegłosowana, wszak BMW nie narzeka teraz na brak funduszy i z pewnością znalazłoby pieniądze na realizację tego pomysłu.

Przypomnijmy, że według planów sprzed 4 lat, BMW Serii 6 miało zostać pomniejszone i kłaść większy nacisk na osiągi niż na komfort. Spekulowało się nawet, że pojazd oparty rozstanie o rozciągniętą wersję tej samej płyty podłogowej, na której powstało nowe BMW Z4 oraz Toyota Supra. Pod maską pracować miały silniki V8 oraz R6 wspomagane podwójnym turbo.

2020 BMW Serii 6 GT – zdjęcia szpiegowskie grudzień 2019

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Autocar

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz