Oto nowy najdłuższy tor Hot Wheels

Poprzedni rekordzista mógł cieszyć się swoim tytułem mniej niż dwa miesiące.

Poprzedni rekordzista mógł cieszyć się swoim tytułem mniej niż dwa miesiące.

Pod koniec listopada zeszłego roku pobity został dotychczasowy rekord długości toru Hot Whells. Trasa mająca 591,6 metra długości zbudowana została w garażu gwiazdy NASCAR Joey’a Logano, który nie tylko udostępnił miejsce pod projekt, ale brał również udział w jego realizacji wraz z synem. Joey długo nie mógł cieszyć się wyróżnieniem, ponieważ rekord jego toru został właśnie pobity.

Nowy, najdłuższy tor Hot Whells ma aż 663,3 metra długości i powstał w Pensylwanii w Stanach Zjednoczonych. Za stworzenie projektu odpowiedzialna jest firma inżynieryjna Benesch, która chciała sprawić przyjemność dzieciom swoich pracowników oraz umożliwić im wejście w rolę swoich opiekunów.

Od poprzedniego rekordzisty, tor Benesch różni się tym, że powstał na świeżym powietrzu, nie ma żadnych zakrętów, a resorak napędzany jest przez grawitację. Na ukończenie całego biegu samochodzik potrzebował prawie trzech minut, a na jego dachu umieszczona została kamera, dzięki czemu możemy obejrzeć cały tor z perspektywy „małego kierowcy”.

Oto nowy najdłuższy tor Hot Wheels

Otwórz wideo

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz