Alpine A110 SportsX – idealne na zimowe ferie

Zespół Alpine postanowił zmodyfikować model A110 tak, aby przypadł do gustu osobą kochającym zimowe rozrywki.

Zespół Alpine postanowił zmodyfikować model A110 tak, aby przypadł do gustu osobą kochającym zimowe rozrywki.

W części polskich województw trwają właśnie ferie zimowe i chociaż pogoda zdecydowanie zimowa nie jest, to w górach nie brakuje osób, które korzystają z wolnego czasu i oddają się sportom zimowym. Wiadomo jednak, że najpierw trzeba czymś dojechać na stok, maszyną, która świetnie spełniłaby tę rolę jest zaprezentowany właśnie koncepcyjny Alpine A110 SportsX.

Auto bazuje na modelu A110 Pure, czyli podstawowej wersji pojazdu, jaki dostępny jest w portfolio francuskiej marki. Zawieszenie maszyny zostało podniesione, dzięki czemu prześwit jest teraz większy o dodatkowe 60 milimetrów, ponadto poszerzone nadkola sprawiły, że konstrukcja jest szersza o 80 milimetrów. Z tyłu samochodu dodane zostały specjalne zaciski, które służą do transportowania dwóch zestawów nart.

Niestety są to jedyne modyfikacje, na jakie pokusiły się osoby pracujące przy koncepcie. Biorąc pod uwagę, że mamy do czynienia z wersją Pure, pojazd waży około 1100 kilogramów, a za jego napęd odpowiada 1,8-litrowy silnik generujący 250 koni mechanicznych. Moc ta przekazywana jest przez siedmiobiegową, automatyczną skrzynię opracowaną przez firmę Getrag, jedynie na tylną oś auta.

Inspiracją do stworzenia samochodu był oryginalny samochód rajdowy A110, który triumfował w Rajdzie Monte Carlo w 1973 roku. Alpine A110 SportsX zaprezentowany został na Międzynarodowym Festiwalu Samochodowym w Paryżu, masowa produkcja nie jest planowana, przez co maszyna, którą widzicie pozostanie jedyna w swoim rodzaju.

2020 Alpine A110 SportsX

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Alpine

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz