Moto Filmy

Sportowy wydech w luksusowej Toyocie Century V12 brzmi fantastycznie

Auto nagle brzmi niczym bolid F1.

Auto nagle brzmi niczym bolid F1.

Toyota Century to wyjątkowy samochód na japońskich drogach. Od lat budzi on ogromny szacunek i jest wykorzystywany wyłącznie przez prezesów firm, dyrektorów oraz polityków. Nawet cesarz Japonii, Naruhito, posiada własny egzemplarz w wersji bez stałego dachu wyprodukowany na zamówienie.

Jednak, gdy wchodzi na rynek nowa generacja samochodu, poprzednia jest wyprzedawana i każdy może ją kupić. Często są one sprzedawane dodatkowo w śmiesznie niskich cenach, jak auto z filmu poniżej, które właściciel zakupił za zaledwie 4.000 dolarów, czyli ok. 16 tysięcy złotych.

Druga generacja Toyoty Century wyróżnia się na tle innych swoim silnikiem. Wyłącznie w tym modelu zastosowano potężny, wolnossący silnik V12, które cała moc przekazywana jest na tylne koła. Nie jest to jednak demon prędkości, gdyż posiada zaledwie 280 KM, a sam samochód waży ok. 3 tony.

Youtuber o pseudonimie effspot zakupił niedawno właśnie taką wersję Toyoty Century i postanowił zainstalować w nim sportowy wydech za łączną kwotę 18 tysięcy dolarów, czyli w przeliczeniu aż 71,5 tysięcy złotych. Takie cudo zmieniło dostojny luksusowy samochód w bolid F1. Oczywiście wyłącznie w kwestii dźwięku wydechu.

Sportowy wydech w luksusowej Toyocie Century V12 brzmi fantastycznie

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz