Geneva Motor Show 2020 odwołane!

Wszystko z powodu poważnego zagrożenia koronawirusem.

Wszystko z powodu poważnego zagrożenia koronawirusem.

Po wielu spekulacjach, teraz wiemy to już oficjalnie. Tegoroczne targi motoryzacyjne, uważane za najważniejsze wydarzenie w motoryzacyjnym kalendarzu, zostały odwołane po tym jak rząd Szwajcarii zakazał organizacji imprez masowych.

Szwajcarski minister zdrowia, Alain Berset, ogłosił dziś, że imprezy masowe, czyli wydarzenia, na których jest więcej niż 1000 osób są zakazane do 15 marca. Termin ten może jednak ulec zmianie i zostać wydłużony.

W związku z obecną sytuacją i rozprzestrzenianiem się koronawirusa, Rada Federalna zakwalifikowała sytuację w Szwajcarii jako „szczególną” w rozumieniu ustawy o epidemiach.

Targi motoryzacyjne w Genewie miały rozpocząć się we wtorek, 3 marca, dniem dla dziennikarzy, na którym są główne premiery. Następnie 4 marca miał być dzień dla VIP-ów, a począwszy od czwartku, 5 marca wejść na teren targów mógł każdy, kto zakupił bilet. Ostatni dzień otwarty został zaplanowany na 15 marca, czyli dokładnie ostatni dzień zakazu.

Jak donoszą zagraniczne media, firmy planujące się wystawić na tegorocznych targach już rozpoczęły pakowanie oraz wywożenie sprzętu i samochodów.

W Szwajcarii liczba zarażonych osób wirusem COVID-19 wzrosła w czwartek do 9 osób. We Włoszech graniczących ze Szwajcarią liczba zarażonych wynosi już 655 osób, w Niemczech 48 osób, a we Francji jest to 41 osób.

źródło: Federal Council, GIMS

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz