Alfa Romeo Giulia GTA – nadchodzi powrót legendarnej nazwy

Premiera odbędzie się online dziś o 16:30.

Premiera odbędzie się online dziś o 16:30.

Po tym jak odwołane zostały targi motoryzacyjne w Genewie, pojawiło się pytanie, co z zaplanowanymi premierami nowych samochodów. Wielu producentów milczy na ten temat, niektórzy postanowili przełożyć lub odwołać swoje plany, a jeszcze inni, w tym Alfa Romeo, planują zaprezentować nowości w internecie.

Włosi zaprezentują nam nowy model, który ma być wskrzeszeniem legendy. Alfa Romeo niewiele zdradza w oficjalnych komunikatach, więc pozostaje nam się domyślać, że chodzi o wskrzeszenie wersji GTA (Gran Turismo Alleggerita) i tym razem będzie ona uzupełniać gamę Alfy Romeo Giulia.

Pierwotnie wskrzeszenie miało oznaczać całkowicie nowy model w gamie producenta. Miało to być sportowe, dwuosobowe coupe o fantastycznym designie i mocy ponad 600 KM. W 2018 roku nawet odważono się opublikować oficjalną grafikę przestawiającą samochód oraz zdradzić techniczne szczegóły modelu. Otrzymać miało nazwę GTV, która również od wielu lat nie jest wykorzystywana przez Alfę Romeo. Jednak te plany zostały przez Włochów anulowane i tak wynika również z oficjalnej rozpiski na najbliższe lata. W dodatku plany nowej, 3-litrowej jednostki napędowej zostały odkupione przez Maserati, które teraz modyfikuje silnik i wykorzysta go w nadchodzącym MC20.

Aktualny plan zakłada wyłącznie nowy topowy wariant, który ma oferować mocniejszy silnik i kilka zmian mechanicznych. Będzie to wciąż to samo, 2,9-litrowe V6, które teraz będzie wzmocnione do ok. 600 KM. Auto otrzyma nowy wygląd poprzez wymianę zderzaków, maski, nakładek na progi oraz nowy spoiler na klapie bagażnika. Mówi się, że opcjonalnie auto będzie wybebeszone z tylnych siedzeń, by zrobić miejsce na klatkę bezpieczeństwa.

Premierę nowego modelu będzie można oglądać na żywo poprzez oficjalną stronę Alfy Romeo. Bliżej godziny premiery zaktualizujemy wpis dodając bezpośredni odtwarzacz.

Alfa Romeo Giulia GTA – nadchodzi powrót legendarnej nazwy

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz