Supersamochody

Koenigsegg kończy wyścig zbrojeń. Jesko Absolut ma pozostać najszybszym samochodem marki

Wkrótce ma on powalczyć o miano najszybszego samochodu drogowego. Prędkość maksymalna jest szacowana na... 531 km/h.

Wkrótce ma on powalczyć o miano najszybszego samochodu drogowego. Prędkość maksymalna jest szacowana na… 531 km/h.

Kilka dni temu w Genewie odbyła się światowa premiera dwóch nowych samochodów Koenigsegga. Ujawniona została Gemera, pierwszy 4-osobowy grand tourer, oraz nowa wersja modelu Jesko, która ma spowodować, że auto stanie się najszybszym samochodem drogowym na świecie.

Koenigsegg Jesko Absolut posiada całkowicie przeprojektowaną aerodynamikę, dzięki czemu nadwozie jest w stanie wygenerować docisk o sile 1400 kg. To ma pozwolić osiągnąć najlepsze czasy przyspieszenia oraz najwyższą prędkość maksymalną niż jakikolwiek inny Koenigsegg w historii.

Dokładne wartości i dane techniczne nie zostały ujawnione. Jak zaznaczył podczas konferencji prasowej Christian von Koenigsegg “tylko czas jest w stanie nam to powiedzieć”. W wywiadzie dla Road and Track ujawnił jednak, że według komputerowych symulacji Jesko Absolut jest w stanie rozpędzić się do 531 km/h (330 mph).

Koenigsegg ma aktualnie zagwozdkę, gdzie przetestować parametry Jesko Absolut. Christian von Koenigsegg zdradził, że 3-milowa prosta na Florydzie, gdzie testowano Bugatti Chiron Super Sport 300+ jest zbyt krótka i Jesko byłby w stanie osiągnąć najwyżej 85% swojej prędkości maksymalnej.

2020 Koenigsegg Jesko Absolut

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

2020 Koenigsegg Jesko

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz