Tak wygląda nowy Batmobil

Człowiek-nietoperz za kierownicą muscle-cara? Tego jeszcze nie było!

Człowiek-nietoperz za kierownicą muscle-cara? Tego jeszcze nie było!

Trwają właśnie prace nad nowym filmem opowiadającym o przygodach Batmana. Z uwagi na to, że dotychczasowy aktor odgrywający główną rolę, Ben Affleck, wycofał się z produkcji, twórcy filmu zmuszeni są przedstawić świat człowieka-nietoperza zupełnie na nowo. Twarzy komiksowemu superbohaterowi użyczy Robert Pattinson, a batmobil pierwszy raz na dużym ekranie otrzyma nadwozie muscle-car.

Dotychczasowe maszyny Batmana znacznie odstawały od tej koncepcji, ponieważ przypominały albo czołgi albo super aerodynamiczne hipersamochody. Reżyser, Matt Reeves, nie boi się jednak podążać własną wizją i pochwalił się nawet wyglądem nowego batmobilu w mediach społecznościowych.

Auto przypomina w dużej mierze mocno przebudowanego Dodge’a Challengera z 1970 roku. Przód maszyny został opancerzony, a jego nadkola bardzo mocno powiększone. Z tyłu, zamiast bagażnika, widzimy niczym nieosłonięty, potężny silnik V8, z którego rury wydechowe wychodzą bezpośrednio do góry. Nowy Batman dba o bezpieczeństwo, ponieważ pojazd wzmocniony został stalowymi rurami biegnącymi od dachu, na którym zostało nawet umieszczone trzecie światło stopu.

W porównaniu do poprzednich batmobili, ten wydaje się być mało nowoczesny, z uwagi na to, że w kokpicie nie widzimy zaawansowanych technologii i cyfrowych wyświetlaczy. We wnętrzu pozostała tradycyjna kierownica, a w deskę rozdzielczą wbudowana została para wskaźników.

Maszynę na dużym ekranie będziemy mieli okazję zobaczyć po raz pierwszy 25 czerwca 2021 roku.

Batmobil z filmu The Batman

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Matt Reeves via Twitter

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz