Zdjęcia szpiegowskie

Volkswagen Arteon Shooting Brake jest już testowany w terenie

Premiera samochodu będzie miała miejsce jeszcze w tym roku.

Premiera samochodu będzie miała miejsce jeszcze w tym roku.

W połowie stycznia pisaliśmy o tym, że w Chinach Volkswagen Arteon w nadwoziu Shooting Brake wszedł już w pierwszej specyfikacji na linie montażowe. Było jasne, że maszyna trawi również na Europejski rynek, nie wiedzieliśmy jednak z jakim opóźnieniem. Jak się okazuje, debiut auta powinien być już tuż za rogiem, ponieważ samochód wysłany został na testy w terenie prawie bez żadnego kamuflażu.

Od standardowego liftbacka, bardziej praktyczna wersja różnić się będzie nieco przednim zderzakiem , ponieważ możemy zobaczyć, że wloty powietrza przed przednimi kołami zaklejone zostały przez pracowników marki kamuflującą taśmą. Patrząc na pojazd od boku widzimy, że jego dach bardzo łagodnie opada w dół i zakończony jest dosyć długim spojlerem. Tylne światła otrzymają nowy wzór, jednak nie możemy dobrze im się przyjrzeć, przez przez to, że zostały oklejone.

Przypomnijmy, że oprócz prac nad Arteonem w nadwoziu Shooting Brake, niemiecki producent testuje również usportowioną wersję samochodu z serii R. Maszyna napędzana będzie przez 2-litrowy silnik TSI generujący 333 konie mechaniczne i 450 niutonometrów maksymalnego momentu obrotowego. Co ważne, Arteon R dostępny będzie zarówno w nadwoziu liftbacka jak i Shooting Brake.

W tym momencie nie znamy konkretnej daty debiutu bardziej praktycznego VW Arteona, patrząc jednak na to, że samochód wydaje się być w pełni gotowy do debiutu, premiera z pewnością będzie miała miejsce w tym roku.

2020 Volkswagen Arteon Shooting Brake – zdjęcia szpiegowskie marzec 2020

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Motor1

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz