Honda ma bardzo duże problemy w Australii

Istnieje możliwość, że marka całkowicie wycofa się z tego rynku.

Chodzą pogłoski, że marka może całkowicie wycofać się z tego rynku.

Ostatnimi czasy niezwykle często słyszymy o tym, że dane marki motoryzacyjne zamierzają rozpocząć cięcie swoich kosztów, tak, aby podwyższyć poziom rentowności biznesu. Jak w przypadku każdej firmy, również i producenci motoryzacyjni miewaną problemy finansowe. Nieciekawie wygląda sytuacja Hondy na rynku Australijskim, według najnowszych pogłosek sprawa jest na tyle poważna, że marka może wycofać się z tego kraju.

Informacje pochodzą z portalu CarAdvice, według którego sprzedaż samochodów w Australii w 2019 roku spadła o 7,8% w stosunku do roku poprzedniego. Dane Hondy prezentują się jednak znacznie gorzej, ponieważ w zeszłym roku zainteresowanie jej samochodami spadło o aż 15%, sytuacji tym bardziej nie poprawia fakt, że trend spadkowy marki utrzymuje się od trzech lat.

Problemowi przygląda się zarząd Hondy, co oznacza, że sytuacja jest naprawdę poważna. Jak dotąd zajmowali się nim przedstawiciele Honda Australia, rozmawiający z siecią dealerską o rentowności biznesu, liczący na wypracowanie wspólnego rozwiązania.

Według CarAdvice, jeżeli sytuacja marki nie ulegnie poprawie możliwe, że całkowicie wycofa się ona z rynku Australii. Honda zapewniła, że nie ma takich planów, nie mniej jednak sieć dealerska firmy może ulec znacznemu zmniejszeniu, bądź może zostać przejęta przez inwestora zewnętrznego.

2019 Honda CRV Hybrid – zdjęcia z naszego testu

Zdjęcia: Michał Śniadek

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: CarAdvice

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz