Skoda zamknęła fabryki w Czechach na minimum dwa tygodnie

Tymczasem produkcja modeli Skody została wznowiona w fabrykach zlokalizowanych w Chinach, a w Indiach i Rosji produkcja przebiega zgodnie z planem.

Tymczasem produkcja modeli Skody została wznowiona w fabrykach zlokalizowanych w Chinach, a w Indiach i Rosji produkcja przebiega zgodnie z planem.

Skoda zawiesiła produkcję w czeskich fabrykach w Mladá Boleslav, Kvasiny i Vrchlabí z powodu pandemii koronawirusa. Fabryki pozostaną zamknięte przez minimum dwa tygodnie i zamykane są po kolei w ścisłym powiązaniu z łańcuchem dostaw, aby umożliwić jak największą płynność procesu. Wznowienie prac planowane jest na 6 kwietnia.

W zakładach produkcyjnych Skody na terenie Czech odnotowano trzy potwierdzone przypadki koronawirusa. W trybie natychmiastowym podjęto wszelkie działania mające na celu zapewnienie chorym pracownikom profesjonalnej opieki. Aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa, stanowiska pracy zostały dokładnie zdezynfekowane. W celu zachowania najwyższych standardów bezpieczeństwa, osoby które miały bezpośredni kontakt z chorymi, przebywają obecnie w warunkach domowej kwarantanny.

Zatrudniamy 37 000 pracowników w samej Republice Czeskiej, z tego powodu nasza odpowiedzialność wykracza daleko poza bramy fabryki. Należy zrobić wszystko, aby spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa w celu ochrony tych, którzy są szczególnie narażeni – osób starszych i z chorobami przewlekłymi.

Bernhard Maier, dyrektor generalny Škoda Auto

Początkowo Skoda będzie finansować konsekwencje tej trudnej sytuacji z własnych środków. Wszyscy pracownicy otrzymają 70% swojego średniego wynagrodzenia w pierwszej fazie zamknięcia produkcji (18–29 marca) oraz 75% w dniach w drugiej fazie (od 30 marca do 5 kwietnia).

2020 Skoda Octavia RS iV

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Skoda Polska

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz