Ferrari przedłuża zamknięcie fabryki do 14 kwietnia

Epidemia we Włoszech trwa w najlepsze.

Epidemia we Włoszech trwa w najlepsze.

Dwa tygodnie temu Ferrari ogłosiło, że zamyka swoje fabryki z uwagi na zagrożenie koronawirusem. Pierwotny plan zakładał, że fabryki mają być zamknięte do 27 marca włącznie, czyli w najbliższy poniedziałek miała zostać wznowiona produkcja. Niestety przez ten czas epidemia we Włoszech trwa i sytuacja wygląda coraz gorzej. Codziennie wykrywanych jest ponad 5 tysięcy przypadków, a na dzień dzisiejszy tylko we Włoszech śmierć poniosło 8.200 osób przy 80.000 zdiagnozowanych przypadkach.

Wszystkie działania Ferrari zostaną zawieszone w trosce o bezpieczeństwo, tak jak to miało miejsce przez ostatnie tygodnie. Firma zapewnia, że wszyscy pracownicy mają gwarancję stałej wypłaty za ten okres.

Biorąc pod uwagę ogromną niepewność i brak możliwości prognozowania, spowodowane przez Covid-19, Koncern podejmuje wszelkie stosowne działania w celu zapewnienia bezpieczeństwa i ochrony zdrowia swoich pracowników, co jest uważane za leżące w najlepszym interesie wszystkich akcjonariuszy.

Z powodu epidemii koronawirusa praktycznie wszystkie fabryki motoryzacyjne w Europie oraz USA zostały tymczasowo zamknięte, a zaplanowane premiery nowych modeli zostały w większości przełożone lub odbyły się wyłącznie przez internet.

źródło: Ferrari

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz