Volkswagen przedłuża zawieszenie produkcji

Niemiecki koncern potrzebuje więcej czasu by przywrócić pełne działanie fabryk.

Niemiecki koncern potrzebuje więcej czasu by przywrócić pełne działanie fabryk.

Volkswagen, podobnie jak inni producenci samochodów, zawiesił produkcję lub całkowicie zamknął wszystkie swoje fabryki w trosce o bezpieczeństwo swoich pracowników oraz klientów. Zakłady są aktualnie przygotowywane pod wznowienie produkcji przy zwiększonych protokołach bezpieczeństwa.

Jak podał Volkswagen, aktualnie firma boryka się z problemami z dostawami od podwykonawców oraz mniejszym popytem na rynku. Z tego też powodu podjęta została decyzja o zawieszeniu linii produkcyjnych o przynajmniej 4 dodatkowe dni. Aktualny plan zakłada, że 80.000 pracowników koncernu Volkswagen wróci do pracy 10 kwietnia.

Zdrowie naszych pracowników ma najwyższy priorytet. Zapewniamy, że po wznowieniu działalności produkcyjnej i logistycznej będą oni mogli wrócić do bezpiecznych miejsc pracy. Grupa zadaniowa pracuje nad kompleksowym pakietem środków. W tym kontekście wykorzystujemy również doświadczenia, które zdobyliśmy w Chinach, gdzie prawie wszystkie nasze zakłady już wznowiły produkcję, a rynek stopniowo wydaje się wracać do normy.

Andreas Tostmann, Członek Zarządu marki Volkswagen ds. Produkcji i Logistyki

Plany Volkswagena wydają się być bardzo optymistyczne mając pod uwagę aktualną sytuację w Niemczech. Na dzień dzisiejszy potwierdzono ponad 50 tysięcy przypadków zarażenia koronawirusem, a codziennie przybywa ok. 6 tysięcy osób. Statystyki śmiertelności są bardzo niskie – według oficjalnych danych zmarło mniej niż 400 osób, gdyż np. we Włoszech jest to 10.000 osób, w Hiszpanii – 6 tysięcy, a we Francji – 2 tysiące.

źródło: Volkswagen, WHO

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz