Supersamochody

Lamborghini rozpoczęło produkcję maseczek i osłon medycznych

Włoski producent supersamochodów dołącza do wsparcia lokalnych służb medycznych.

Włoski producent supersamochodów dołącza do wsparcia lokalnych służb medycznych.

Fabryka, w której na co dzień produkowane są supersamochody Huracan oraz Aventador, a także SUV Urus, została właśnie dostosowana do produkcji sprzętu medycznego. Aktualnie rozpoczęto szycie maseczek ochronnych oraz produkcję specjalnych odsłon medycznych. Całość zostanie przekazana do szpitala Sant’Orsola-Malpighi w Bolonii.

Podczas tego nagłego kryzysu czujemy potrzebę wniesienia realnego wkładu. Szpital S. Orsola-Malpighi jest instytucją, z którą współpracujemy od lat, zarówno poprzez profesjonalne doradztwo w zakresie promowania programów ochrony zdrowia naszych pracowników, jak i w ramach projektów badawczych. Wygramy tę walkę razem, pracując w związku, wspierając tych, którzy na co dzień walczą z tą pandemią.

Stefano Domenicali, dyrektor generalny Lamborghini

Włoska fabryka jest w stanie produkować 1000 maseczek ochronnych oraz 200 specjalnych osłon medycznych każdego dnia. Do produkcji przydzieleni zostali pracownicy Lamborghini, którzy normalnie zajmują się produkcją personalizowanego wnętrza supersamochodów, a do produkcji osłon wykorzystywane są specjalne drukarki 3D, produkujące elementy z włókna węglowego.

Lamborghini rozpoczęło produkcję maseczek i osłon medycznych

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz