Moto Filmy

Tak zostało nagrane Bugatti Chiron przy 400 km/h

Nagranie wyszło tak dobrze, że w post-produkcji montażyści musieli dodać drgania.

Nagranie wyszło tak dobrze, że w post-produkcji montażyści musieli dodać drgania.

W 2017 roku Bugatti ustanowiło rekord przejazd 0-400-0 km/h osiągając czas 41,96 sekund. By reklamować osiągnięcie firmy oraz Juan Pablo Montoya zasiadającego za kierownicą czarno-niebieskiego Chirona, postanowiono nagrać krótki film. Nagranie wyglądało świetnie i wielu zastanawiało się jak udało się nagrać samochodów w ruchu przy prędkości 400 km/h.

Kilka dni temu, osoba odpowiedzialna za realizację tego nagrania opublikowała krótki film pokazujący wszystkie sztuczki oraz ujęcia zza kamery, pokazujące wykorzystany sprzęt, samochody oraz modyfikacje.

Nie, nie wykorzystano do tego stuningowanej Toyoty Supra IV

Okazuje się, że główne ujęcie zostało nagrane przy wykorzystaniu małej kamery z drona podczepionej przyssawkami do drugiego Bugatti Chiron, który jechał kilka metrów przed z dokładniej tą samą prędkością. Jak możemy zobaczyć na klipie, dopiero przy 350 km/h biały operatorski Chiron przestał przyspieszać.

Efekt uzyskany przez filmowców okazał się być tak stabilny, że musieli oni dodać drgania podczas montażu, by nadać nagraniu realizmu. Nie wszystko poszło zgodnie z planem. Jak możemy dostrzec, czarny Chiron jest do końca ostry. Jest to spowodowane spalinami wydobywającymi się z rur wydechowych kilkadziesiąt centymetrów od kamery.

Tak zostało nagrane Bugatti Chiron przy 400 km/h

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz