Nadchodzi sportowa Toyota GR Corolla?

Toyota zastrzegła znaki towarowe "GR Corolla", "CH-R GR Sport" oraz "C-HR GR-S".

Toyota zastrzegła znaki towarowe „GR Corolla”, „CH-R GR Sport” oraz „C-HR GR-S”.

Toyota planuje poważnie zaistnieć w segmencie sportowych samochodów za rozsądną cenę. Japoński producent zaczął wykorzystywać nazwę Gazoo Racing to cywilnych modeli i pierwszym autem była nowa Toyota GR Supra. Następnie dołączył nowy GR Yaris, a latem 2021 roku zobaczymy nową generację GT86, która teraz nazywać się będzie „GR 86„.

Teraz wiemy, że następnym samochodem najpewniej będzie Corolla. O stworzeniu poważnego konkurenta dla Volkswagena Golfa R mówiło się od dłuższego czasu, a teraz Japończycy dają znak, że wkrótce auto może faktycznie powstać.

17 marca 2020 roku do urzędu patentowego w Australii wpłynęły wnioski o rejestrację trzech znaków towarowych zdradzające trzy możliwe nowe modele – „GR Corolla”, „CH-R GR Sport” oraz „C-HR GR-S”. We wnioskach obejmują one „samochody; silniki samochodowe; części, panele oraz akcesoria do samochodów; szklane panele do samochodów; szyby do samochodów.”

Aktualne wszelkie informacje mówią, że Toyota GR Corolla wykorzystywać będzie ten sam silnik, co GR Yaris, czyli 1,6-litrową, 3-cylindrową jednostkę o mocy 261 KM i maksymalnym momencie obrotowym na poziomie 360 Nm. Tutaj napęd również napęd ma być przekazywany na wszystkie koła za pośrednictwem tego samego systemu GR-Four. Jeśli chodzi o osiągi, to powinno się to przełożyć na sprint od 0 do 100 km/h w czasie 5,5 s, a prędkość maksymalna będzie ograniczona elektronicznie do 230 km/h.

2019 Toyota Supra A90 Edition – zdjęcia z naszego testu

Zdjęcia: Michał Śniadek

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

zdjęcie główne: Toyota Corolla GR Sport

źródło: GR 86 forum, Carscoops

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz