Oto szalona 1000-konna Toyota GR Supra przebudowana do driftu

Papadakis Racing wkrótce będzie dysponować jedyną w swoim rodzaju 1000-konną Toyotą GR Suprą.

Papadakis Racing wkrótce będzie dysponować jedyną w swoim rodzaju 1000-konną Toyotą GR Suprą.

Toyota Supra to auto, które wręcz przynależy do świata tuningu. Czwarta generacja modelu jest tak często modyfikowana, że ciężko na rynku jest znaleźć egzemplarz, który nie został poddany żadnym modyfikacjom. W głównej mierze jest to zasługa pancernego silnika 2JZ, który jest bardzo podatny na wszelkie modyfikacje.

Nowa odsłona modelu, czyli GR Supra, to samochód zupełnie inny. Auto powstało we współpracy z BMW i jest bliźniakiem roadstera Z4. Z niego też posiada silnika, elementy wykończenia wnętrza i oba modele są produkowane w jednej fabryce w Austrii. Okazuje się, że 3-litrowy silnik o nazwie wewnętrznej B58 jest bardzo podatny na modyfikacje.

Auto jest przygotowywane dla profesjonalnego driftera Fredrica Aasbø. Będzie posiadać oryginalny silnik, jednak ten przeszedł szereg modyfikacji, dzięki czemu jego moc będzie wynosić ok. 1000 KM. Aktualnie auto jest w trakcie testów, a jak widzimy na filmie poniżej, projekt jest już na ukończeniu i przechodzi właśnie pomiary i testy.

Samochody do driftu to nie tylko zmodyfikowana jednostka napędowa. Toyota GT Supra otrzymała całkowicie nowy układ kierowniczy, dzięki czemu uzyskano znacznie lepszy kąt skrętu koła, zupełnie nowy body-kit, który znacząco poszerzy pojazd,

To nie pierwszy driftowóz na bazie nowej generacji Toyoty Supry. Już ponad rok temu, w marcu 2019 roku pisaliśmy o modyfikacji wykonanej dla japońskiego driftera – Daigo Saito. Jego samochód generuje aż 811 KM, jednak nie jest to oryginalna jednostka BMW, tylko klasyczny 2JZ z poprzedniej generacji z szeregiem modyfikacji.

2020 Toyota GR Supra – 1000-konny egzemplarz do driftu

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

zdjęcia: Jon Sibal
źródło: Carscoops

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz