Moto Filmy

Mercedes CLA nie przeszedł testu łosia

Auto okropnie traci przyczepność i jest bardzo podsterowne.

Auto okropnie traci przyczepność i jest bardzo podsterowne.

W teście udział wziął Mercedes-Benz CLA 200, czyli z najbardziej podstawowych wariantów silnikowych nowej generacji tego modelu i zarazem jeden z najchętniej wybieranych przez samych klientów. Egzemplarz testowy był wyposażony w 7-stopniową skrzynię automatyczną i opony Bridgestone Turanza T005 o rozmiarze 225/40 R19.

Standardowy test łosia przy prędkości 77 km/h nie poszedł pomyślnie dla Mercedesa. Przednia oś praktycznie nie miała przyczepności podczas nagłej zmiany pasy ruchu, a cały samochód wpadał w podsterowność.

Zobacz też: Suzuki Jimny i test łosia – jest źle

By osiągnąć jak najlepszy rezultat, dalsze próby były wykonywane z wykorzystaniem trzech kierowców i przy różnych prędkościach. Najlepszy rezultat przyniosła prędkość zaledwie 66 km/h, co jest bardzo niską wartością, jak na ten klasy samochód. Zostało to potwierdzone przez specjalistów na poniższym nagraniu.

W nagraniu wspomniano też, że tego samego dnia KM77 miało możliwość testowania wersji Shooting Brake. Poradziło sobie równie źle, a video z prób powinniśmy spodziewać się w najbliższych dniach.

Mercedes CLA nie przeszedł testu łosia

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

One thought on “Mercedes CLA nie przeszedł testu łosia

  • 6 kwietnia 2020 at 21:16
    Permalink

    No słabo, ale zobaczcie sobie Rav4 jak się buja niczym dawniej MB A klass 😀

    Reply

Dodaj komentarz