Zdjęcia szpiegowskie

Tak będzie wyglądał hybrydowy następca McLarena 570S?

Szpiegom motoryzacyjnym udało się zrobić zbliżenie na grafikę z zegarów prototypu.

Szpiegom motoryzacyjnym udało się zrobić zbliżenie na grafikę z zegarów prototypu.

McLaren na poważnie planuje wejść w elektryfikację swoich modeli w formie samochodów hybrydowych. Brytyjczycy mają już spore doświadczenie w tego typu konstrukcjach, lecz do tej pory tego typu ograniczali się do topowych modeli z gamy. Teraz ma się to zmienić i nowa generacja hybryd wkroczy również do bazowych modeli.

Do tej pory Mike Flewitt, dyrektor generalny McLarena, zdradził nieco informacji o jednym hybrydowym modelu, jednak specyfikacja jaką ujawnił bardziej pasuje na następcę 720S i Super Series, niż podstawowy model. Auto ma przyspieszać do 100 km/h w 2,3 s, akumulator o pojemności ok. 5 kWh, a łączna waga wszystkich komponentów związanych z elektryfikacją łącznie wynosić ma niecałe 30 kilogramów. Główną jednostką będzie zupełnie nowy silnik V6, a zasięg na wyłącznie silniku elektrycznym wynosić będzie ok. 20 mil (32 kilometry).

Dziś skupimy się na jednak na nowym modelu ze Sport Series, którego prototypową wersję napotkano już jakiś czas temu. Pojazd z pewnością też będzie posiadał ten sam silnik V6, jednak o nieco mniejszej mocy, a cały napęd będzie przekazywany wyłącznie na tylną oś. Prototyp posiadał nazwę MV614, co może oznaczać liczbę koni mechanicznych całego układu hybrydowego.

Dziś mamy dla pierwszą grafikę, która najpewniej zdradza wygląd produkcyjnej wersji następcy McLarena 570S. Powstała ona dzięki powiększeniu cyfrowemu i obróbce fotografii szpiegowskiej zegarów hybrydowego prototypu MV614. Auto posiada nowy design, który wiele czerpie z 720S oraz Elvy. Z przodu znajdziemy nowe, wąskie światła z listwą, która najpewniej będzie LED-owym pakiem do jazdy dziennej. Przedni pas posiada nowy zderzak w stylu flagowego Elva oraz odstający splitter.

Z tyłu mamy muskularne, odstające nadkola, w których nie znajduje się ogromny wlot powietrza, lecz mały wlot poprowadzony począwszy od drzwi. Linia dachu i kształt szyb wydaje się być bardzo zbliżony do aktualnych modeli Sport Series.

McLaren ma w planach premierę nowej architektury jeszcze w tym roku. Nie jest jednak pewne model, której gamy będzie pierwszy.

2020 McLaren MV614 Hybrid Prototype – zdjęcia szpiegowskie, luty 2020

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

zdjęcia szpiegowskie: Motor1

źródło: Autoevolution

opracowanie: CarTests Polska

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz