Zdjęcia szpiegowskie

Nadchodzi 500-konne Porsche 718 Cayman GT4 RS

Porsche przygotowuje hardcorową wersję 718 Cayman.

Porsche przygotowuje hardcorową wersję 718 Cayman.

Porsche uwielbia wariancje na temat swoich modeli. Wszystkie oferowane samochody zawsze występuje w przynajmniej kilku wariantach, a następnie do nich powstają edycje specjalne. Nie inaczej jest modelem 718, który już teraz występuje w trzech nadwoziach – Cayman, Boxster oraz Spyder, a także jako wersja zwykła, S, GTS, T oraz GT4.

Wkrótce do oferty dołączy jeszcze jeden wariant, który najpewniej będzie dostępny jedynie w przypadku 718 Cayman. Mowa o wyścigowej wersji GT4 RS i właśnie pojawiło o niej nieco nowych informacji.

Przeczytaj nasz test: Porsche 718 Cayman GTS – Wygląda jak rekin i…

Jak podaje Car and Driver auto ma posiadać ten sam, 4-litrowy silnik, co GT4, jednak ma się legitymować mocą podniesioną do aż 500 KM, czyli o 100 KM więcej niż aktualnie. Najpewniej auto wciąż będzie dostępne z manualną skrzynią biegów, a napęd będzie przekazywany wyłącznie tylną oś.

Z zewnątrz samochód otrzyma kilka elemnetów poprawiających aerodynamikę. Na zdjęciach szpiegowskich widzimy, że Cayman GT4 RS posiada olbrzymie skrzydło, jednak nie jest pewne, czy trafi ono do produkcyjnej wersji.

Car and Driver sugeruje, że premiera modelu odbędzie się najwcześniej w drugiej połowie 2021 roku, jednak wszystko może się opóźnić z uwagi na zatrzymane prace rozwojowe.

2022 Porsche 718 Cayman GT4 RS – zdjęcia szpiegowskie, wrzesień 2019

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Motor1

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz